Jump to content

aneks o skracenom fondu sati ali samo na papiru


nevres1011

Preporučene objave

Pozdrav,prvi puta sam na forumu,inace sam legalis kontaktirao samo mailom kako bi dobio odgovor na neke nejasnoce vezane za ono sto je moj poslodavac provodio u djelo a nije mi bilo sukladno zakonu o radu.Uglavnom ovaj puta nije bilo odgovora mailom pa cu podjeliti sa vama svoje iskustvo o pokusat dobiti odgovor na nelogicnu situaciju.Uglavnom,nakon posteno odrobijane sezone umjesto pohvala na zgrnutim miliunima mene i kolege poslodavac je pocastio rezanjem ugovornog fonda sati,sa punog radnog vremena na ono od 5 sati,samim time i srezao place a sve pod izgovorom smanjenja obima poslani viska zaposlenika.I sve bi to bilo covjeku tesko al donekle prihvatljivo da onda istibtaj poslodavac,gle cuda ne trazi da tjedno odradite na one ugovorom odredjene sate jos 8 kojim opet dodjet na puno radno vrijeme ali ste samo manje placeni,i onda jos to zacini svakodnevnim trazenjem da ostanete malo prekovremeno kako bi se stiglo sve obaviti.Ako je obim posla smanjen,ako sam tehnoloski visak i radim samo pola radnog vremena nije li kontradiktorno ako ne i protuzakonito iziskivati da radim prekovremeno a nema posla da mi daju ugovor na puno radno vrijeme.Pa tako pitam ako itkl zna dali su ove dubioze u skladunsa zakonom i dali smo stvarno opet postali robovi koji imaju prava samo disati i drzati jezik za zubima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, zapravo, može vas tražiti da radite prekovremeno - ali te prekovremene vam opet mora platiti, s tim da satnica za prekovremene mora biti uvećana (visina uvećanja regulirana je ili kolektivnim ugovorom ili pravilnikom o radu ili ugovorom o radu).

http://www.mrms.hr/pitanje/clanak-43-puno-i-nepuno-radno-vrijeme/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija