Jump to content

zastara-nezakonita ucjena HEP-a


ivek

Preporučene objave

Pomozite molim vas!!

Isključili su mi prije godinu dana el.energiju u poslovnom prostoru zbog duga od 91. godine, na vrijeme su me utužili ali se nisu naplatili ovrhom pa spis stoji na sudu s oznakom AD ADACTE.

Kažu da za njih nikakve zastare ne postoje i da nam struju neće uključiti dok ne podmirimo sav dug i da mi njih tužimo ako želimo.

Što da učinim ? Hoću li ja odgovarati ako se sam priključim, a platim ukopčanje i faksiram im to?

Mogu li oni to činiti i kome da se obratim?

Ivek

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je ovrha neuspjela to znači da imaju ovršnu ispravu protiv vas pa onda zastara ne teče jer još traje ovršni postupak.

iz navedenog proizlazi da oni imaju pravo ovako se ponašati

platite svoj dug jer dugujete po ovršnoj ispravi a zastara je za to 10 godina (i to ako nisu pokrenuli postupak, a iz vašeg upita vidljivo je da jesu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivek je napisao:

Hoću li ja odgovarati ako se sam priključim, a platim ukopčanje i faksiram im to?

Ivek

 

Ni u kom slučaju se u to ne upuštati! U slučaju da se sami priključite = podnošenje kaznene prijave radi neovlaštenog korištenja električne energije tj. kaznenog djela krađe. Ne treba Vam još i to.

Kontaktirajte ih radi obročne otplate, koju u pravilu odobravaju, dug morate platiti. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Iz mojeg iskustva, dug se platiti mora.

Ni nakon 10 godina ako oni imaju spis kod sebe ne pomažu zastare.

A obročno oni daju, naravno da daju i to daju cifre da padneš u nesvijest.

Naime kako sam ja morala platiti tako veliki dug, pa plus njihove kao tužbe ovo ono, oni su mi dali ratu 3.000 kn manje kažu da im se ne isplati.

pa tko voli nek izvoli, strašno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hoću li ja odgovarati ako se sam priključim, a platim ukopčanje i faksiram im to?

 

Hoćete, odgovarati ćete ako se samovoljno priključite i to po čl. 216. Kaznenog zakona (krađa) i mislim po čl.35. Zakona o HEP-u (ili kako li se zove, već sam zaboravio). Ako ste ipak platitili i bez suglasnosti se priključili mogli bi odgovarati za kazneno djelo samovlasti

 

Dakle, netko reče nikako se ne upuštati u takvo nešto bez suglasnosti ukoliko ne želite ući u kaznenu evidenciju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija