Jump to content

nepotpisivanje obaveznog prekršajnog naloga


šime3

Preporučene objave

Pozdrav

 

14.03.2013. policajac mi je uručio obavezni prekršajni nalog kojeg nisam potpisao tj. nisam potpisao "nalog primio",nego je policajac na tu praznu crtu upisao " odbio potpisati ".Radi se o prekršaju od 500 kn.

25.01.2014. na temelju toga naloga na račun mi sjeda fina i uzima te novce plus još štošta,a bez da mi je na kućnu adresu dostavljen ikakav prekršajni nalog iz policije ili kakav poziv na sud i bez da mi je omogućeno pravo na prigovor ili obranu.U policiji mi kažu da sam nepotpisivanjem odbio pravo na prigovor i da oni ne trebaju slati nalog na kućnu adresu.

Da li oni imaju obavezu nalog slati na sud i da li sud dužan mene obavjestiti da se protiv mene vodi postupak i imam li pravo na obranu a, ako imam,mogu li tužiti državu za te novce.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajac je izvršio dostavu prekršajnog naloga.

 

Niste uložili prigovor, sud nema nikakve veze s tim.

 

Nemate pravo na redovni pravni lijek.

 

Možete tužiti državu, dapače svaki odvjetnik će nam uzeti tisuću i nešto kuna, sve će biti odmah odbačeno a vi izgubili novce.

 

Sve što ste napravili, napravili ste protiv sebe.

 

Za ubuduće, potpisivanjem prekršajnog naloga samo potvrđujete njegov primitak, a podnošenjem prigovora osporavate krivicu ili visinu kazne.

 

Idući put se nasmješite policajcima, čitko i ljubazno potpišite pa se javite nama ovdje.

 

http://www.legalis.hr/forum/entry.php/11-Prigovor-na-prekr%C5%A1ajni-nalog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija