Jump to content

braniteljska mirovina


xtomek

Preporučene objave

Nije u direktnoj vezi ali možda ima smisla pitati.Koliko na visinu mirovine utječe ako da postotak invalidnosti.Odnosno uzimaju li vještaci i taj podatak u razmatranje kada odlučuju o postotku rat-mir;profesionalna ili opća mirovina.

-----------------------------------------------------------------------------------

Evo kad nitko neće, nebi trebalo i nije u direktnoj vezi, možeš imati 20% invalidnosti a imati 100% vezano uz rat.Ili recimo 70% invalidnosti ali 50% rat 50% mir.Kumulirani uzrok.Neznam točno konktretno što ti piše u riješenju ako ga imaš.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo ne mješaj Hrvi (40%) sa ovih 40%/60% (radna nesposonbost/sposobnost).Za Hrvi dobivaš invalidninu i uračunata ti je koeficijent na obračunu mirovine 1.85 (provjeri u rješenju)

 

E sad ako je došlo do pogoršanja bolesti,(preporuka specijalista ,drOP-e ili na osobni zahtjev)odlazite sa lj.dok.kod dr OP i tražite da se ispuni obrazac 1IN,te s tim obrascem odlazite na HZMO gdje predajete isti sa jos kopijom Osobne i čekate poziv 1.st.vještaka,ako vam 1.st.vještak poveča vojni omjer ,to odlazi na 2.st.vještačenje u ZG,ako se oni usuglase sa povečanjem vojnog omjera,tada vam se radi novo rješenje(novi izračun mirovine) samim time i povečanje mirovine,mada je to u ovo doba jako teško ,ali postoji nada...sretnooo!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trenutni status : 40 % hrvi,opća nesposobnost,omjer 40 % rat a 60 % mir.Ako idem na novu procjenu postotka invaliditeta i on bude povećan / zbog pogoršanja bolesti / dali mi to ide u prilog da mi i omjer rat mir bude povećan / na njihovoj novoj procijeni / u korist rata a s time i mirovina.[

 

40 % hrvi nije mali postotak oštećenja. Nitko ti ne može reći kako ćeš proći. Pitanje ti je hipotetsko i nitko ti neće davati lažnu nadu , a ti radi kako misliš da je najbolje za tebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanja su hipotetska ako ovo ako ono.Mene zanima dali se uzima u obzir povećanje postotka oštećenja organizma kod procjene omjera rat_mir.Možda netko ovdje ima vlastiti primjer ovakve situacije u skorije vrijeme.Koliko je teško ili lako dobiti ovisi najviše o volji vještaka / nažalost,kriza je / koji te vještače jer moja med. dokumentacija govori u prilog pogoršanju koje će možda biti uzeto u obzir a možda i neće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanja su hipotetska ako ovo ako ono.Mene zanima dali se uzima u obzir povećanje postotka oštećenja organizma kod procjene omjera rat_mir.Možda netko ovdje ima vlastiti primjer ovakve situacije u skorije vrijeme.Koliko je teško ili lako dobiti ovisi najviše o volji vještaka / nažalost,kriza je / koji te vještače jer moja med. dokumentacija govori u prilog pogoršanju koje će možda biti uzeto u obzir a možda i neće.

 

....Moj primjer ti je da su mi povečali s 50-50 na 70-30,opča nesp. (30%HRVI) 25.9.2013. ali moram napomenuti da je bilo (a i još je )dugotrajno liječenje- dnevne bolnice,hospitalizacije,skupne i pojedinačne terapije,psihotestiranja itd itd...s tim da su me 3x rušili -raspon bio po 2 god.-svaki puta se žalio-žalba odbijena-tek 4.puta prošlo povečanje- znači 8 godina je prošlo od kada sam 1.put išao na procjenu radne sposobnosti a uslijed pogoršanja bolesti.Liječenje samo i liječenje.

 

I sad skoro pa onoliko koliko je bilo povečanje to su mi sad uzeli na mirovini!Sretno kolega!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija