Jump to content

Razvod braka...


anonimno

Preporučene objave

Molim vas da mi pomognete... Sa suprugom sam pred razvodom braka. Brakorazvodnu parnicu bih pokrenula tužbom. Imamo troje djece. Imovina koju zajedno posjedujeo bi se dijelila na pola.. Sva imovina je steknuta u braku. Problem koji unaprijed vidim a to i je moje pitanje, većina stvari, automobila, kombiji se vode na tvrtku koja je registrirana kao d.O.o. Titular i jedini osnivač tvrtke je suprug. Na računu tvrtke je pozamašna svota novca koja se iz dana u dan mijenja zavisno od poslovanja.. (plaćanje računa, dobavljačima i slično) ali u načelu je u debelom plusu.

1. da li se imovina tvrtke dijeli na pola u slučaju razvoda?

2. ako ne, jer je tvrtka zasebna pravna cijelina, da li bi ja imala pravo na poslovni udio u tvrki?

 

Molim vas da mi savjetom pomognete. Svakako bih se posavjetovala sa odvjetnikom, ali bih barem načelno prije toga odlaska donekle htjela znati osnovne stvari...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi najidealnije da s njim nekako lijepo dogovorite. Pristalica sam mirnih dogovora.

 

Odgovor na Vase pitanje :

 

ako je suprug vlasnik tvrtke, tada je i to bracna stecevina. Nema veze sto je to doo, obrt ... ako je on vlasnik necega, to je bracna stecevina.

 

Problem nastaje ako on to osporava, tada morate ici sa tuzbom.

 

Nadam se da ste razumjeli savjet o mirnom dogovoru ...

 

Eh, sad, jedan problem. Vlasnistvo nad tvrtkom je jedan dio price. Tu mozete imati pravo na 1/2 poslovnog udjela.

 

Doo je vlasnik svega ostalog sto nisu poslovni udjeli. DOO je pravna osoba sama za sebe i ona vise nema veze sa poslovnim udjelom.

 

Ovdje ce Vam trebati strucnjak za trgovacko pravo, samo se bojim da ce vam to malo pomoci. Pitanje je koliki je poslovni udjel vaseg supruga (ako je to zakonski minimum, onda je to vjerojatno smijesna cifra u odnosu na sve ostalo).

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pri razvodu braka, gospođa će steći pola temeljnog uloga, a s njime dobija i pola poslovnog udjela..

A s poslovnim udjelom, srazmjerno, sudjeluje u dobiti.. ako ju ovaj prikazuje.. ali svakako da ulazi u pola tvrtke, pa ona ima s time prava da kontrolira rad tvrtke, dobiti, poslovanja i slično.. može staviti punomoćnika... Naravno da će ju muž u ovom slučaju vozati tamo vamo.. još ako je jači igrač, ali ona ima svoja prava...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija