Jump to content

šta raditi... Ovrha?


Mellany

Preporučene objave

2002. god. Općinski sud je donio rješenje o ovrsi zbog duga prema Vip-u (koji nisam napravila ja:bang: )...Dugovanje je za 11., 12.mjesec 2001 i za 1. i 2. mjesec 2002 godine.

Na to rješenje nisam se žalila niti išta platila, jednostavno ignorirala jer nisam bila u radnom odnosu i primala samo porodiljnu naknadu i dječji dodatak,a to mi nisu smjeli dirati...

Danas mi je stigla plava koverta od Općinskog suda (ali iz drugog grada-ne istog koji je donio rješenje 2002. god. ) u kojem je rješenje o ovrsi uz prijedlog- za isto to dugovanje prema Vip-u. U rješenju stoji:

1. Sud određuje predloženu ovrhu.

Od ovrhe su izuzeta primanja navedena u čl.91. Ovršnog zakona,a na tražbinama iz čl. 92. Ovršnog zakona,ovrha je ograničena.

2. Troškovi postupka određuju se u iznosu od 412,50 kn.

POUKA O PRAVNOM LIJEKU:

Protiv rješenja imam pravo žalbe u roku od 8 dana, o žalbi odlučuje Županijski sud i žalba ne odgađa provedbu ovrhe.

Zanima me šta sad učiniti, dali je možda nastupila zastara...? Znam da se trebam žaliti...,ali šta napisati u žalbi?:-? Niti sada nisam u radnom odnosu tako da se nemogu naplatiti,a nemam ni nikakve imovine...čak mi je i financijska situacija loša,podstanar sam sa djecom...

Molim nekoga tko se razumije, šta i kako dalje trebam!

Unaprijed zahvaljujem!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2002. god. Općinski sud je donio rješenje o ovrsi zbog duga prema Vip-u (koji nisam napravila ja:bang: )...Dugovanje je za 11., 12.mjesec 2001 i za 1. i 2. mjesec 2002 godine.

Na to rješenje nisam se žalila niti išta platila, jednostavno ignorirala jer nisam bila u radnom odnosu i primala samo porodiljnu naknadu i dječji dodatak,a to mi nisu smjeli dirati...

Danas mi je stigla plava koverta od Općinskog suda (ali iz drugog grada-ne istog koji je donio rješenje 2002. god. ) u kojem je rješenje o ovrsi uz prijedlog- za isto to dugovanje prema Vip-u. U rješenju stoji:

1. Sud određuje predloženu ovrhu.

Od ovrhe su izuzeta primanja navedena u čl.91. Ovršnog zakona,a na tražbinama iz čl. 92. Ovršnog zakona,ovrha je ograničena.

2. Troškovi postupka određuju se u iznosu od 412,50 kn.

POUKA O PRAVNOM LIJEKU:

Protiv rješenja imam pravo žalbe u roku od 8 dana, o žalbi odlučuje Županijski sud i žalba ne odgađa provedbu ovrhe.

Zanima me šta sad učiniti, dali je možda nastupila zastara...? Znam da se trebam žaliti...,ali šta napisati u žalbi?:-? Niti sada nisam u radnom odnosu tako da se nemogu naplatiti,a nemam ni nikakve imovine...čak mi je i financijska situacija loša,podstanar sam sa djecom...

Molim nekoga tko se razumije, šta i kako dalje trebam!

Unaprijed zahvaljujem!!!!

Moj ti je prijedlog također ko što je i bovu napisao da se žališ jer ti je otišlo u zastaru,i ja imam dosta sličan slučaj pa također razmišljam da se žalim i to sam malo večeras izguglao zakon o obveznim odnosima i članku 233 kaže da je to otišlo u zastaru i članku 242 to podupiru ako je slučajno tele-operater mijenjao pokušaj načina naplate pa to isto povlačio. http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija