Jump to content

Kupnja nekretnine za potrebe poslovanja firme i iznajmljivanje.


Samo legalno

Preporučene objave

Situacija je sljedeča:

firma bi kupila putem kredita kuču, donji kat bi se koristio za potrebe firme znači za urede,predpostavljam da bi trebao napravit i prenamjenu u poslovno stanbenu.

a drugi kat bi se iznajmljivao kao stan

odnosno iznajmljivao bi ga sam sebi pošto sam vlasnik firme recimo po nekoj realnoj cijeni najma.

nije mi cilj nikakva muljaža več da je sve po zakonu.

 

Dakle, dali je moguče kuču stavit u temeljni kapital s obzirom da banka ima založno pravo, tako da se ne plača 5% poreza na promet nek.

 

Ako firma iznajmljuje dio(kat) i od toga ostvaruje prihod dali treba rješenje o obavljanju djelatnosti prometa i iznajmljivanja nekretina, registrirana je za promet,iznajmljivanje itd. nekretnina.

Naime zanima me ta solucija da ne plačam razne najmove, poslovni prostor, garaže, stan itd.Firma je uredna bez lipe duga itd.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto bi sebi iznajmio kat kuće (stan) ? plaćo porez na najam .

kao zaposlenik firme koristiš stan . bez ugovora o najmu. visina najma se uračunava u povečani osobni dohodak .

kao i za korištenje automobila u privatne svrhe.

porez se plaća kroz povečani osobni dohodak, koji se umanjuje za porezne olakšice po godišnjoj prijavi poreza za OD .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija