Jump to content

ugovor


molim_savjet

Preporučene objave

Molim savjet kojim ugovorom/ugovorima riješiti sljedeću situaciju-

vlasnik sam zemljišta kojeg želim prodati firmi koja bi mi zauzvrat dala određeni novčani iznos i jedan od stanova, nakon što bude izgrađen, jer bi se na tom mom zemljištu gradila apartmanska zgrada. Koji je ugovor/ugovore u ovom slučaju potrebno sklopiti? Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man hvala. Samo mi još nije jasno kako ću se ja knjižiti na taj stan, firma će se knjižiti temeljem kupoprodajnog ugovora, a ja?????u kojem aktu će oni meni dati tabularnu izjavu. Pitam sve ovo jer sam pitao 3 mišljenja i dobio 3 odgovora- ugovor o građenju, o oratkluku i još nešto, više ni sam ne znam. Da li postoji još nešto na što bih trebao posebno paziti kod sklapanja ugovora??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto putem kupoprodajnog ugovora. Pa ne možete se knjižiti na nešto što još ni faktički ni pravno ne postoji. Ali zato treba to jako dobro specificirati u ugovoru. Možda razmisliti i o varijanti prethodnog/potonjeg vlasništva (ako će biti prihvatljiva drugoj strani).

 

Ili tražite od njih dodatno osiguranje.

 

U svakom slučaju, nemojte to sami raditi niti da vam oni to rade. Angažirajte odvjetnika, po mogućnosti specijalistu za imovinsko-pravne odnose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija