Jump to content

Opomena pred otkaz


Niks0211

Preporučene objave

Pozdrav.

 

Imam pitanje.

 

Poslodavac mi je uručio opomenu pred otkaz, na kojoj ne piše ništa osim sljedećih rečenica:

 

''Djelatnik je počinio povredu obveza iz radnog odnosa svojim propustima i greškama u radu.

U slučaju nastavka kršenja obveza iz radnog odnosa djelatnik se upozorava na mogućnost otkaza ugovora o radu.''

 

Radi se o sljedećem, bavim se uvozom i narudžbama. U petak sam napravio narudžbu kod našeg principijala i u razgovoru sa direktorom sam složio kako bi trebala biti.

 

Danas su poslali da to nije napravljeno kako treba. Nakon verbalnog sukoba direktora sa mnom mi je na stol stavio gore navedenu opomenu.

A narudžba je napravljena u skladu kako mi je rekao da napravim. S tim da nema pismenog traga o čemu smo razgovarali. Dakle, svaljuje krivnju na mene i ja nemam načina dokazatu drugačije.

 

Nigdje nije tražio da se ja potpišem da sam je zaprimio niti navodi razloge tj. koje su to povrede obveza zbog kojih mi je uručio opomenu.

 

Da li je ta opomena važeća? I što mogu napraviti u vezi toga?

 

Mi smo kćer tvrtka proizvođača iz druge zemlje a direktor je zapravo na mjestu ''prokurist''.

 

Molim Vas da mi savjetujete što mogu napraviti vezano uz ovaj slučaj.

 

Hvala Vam unaprijed.

 

Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opomena je važeća.

 

Možete zatražiti od poslodavca da u opomeni navede i opiše kojim ste ponašanjem počinili povredu obveza iz radnog odnosa, odnosno da poslodavac jasno navede što je Vaš propusti i greška u radu. To trebate učiniti u roku od 15 dana od kad Vam je uručena opomena.

 

Ovakva opća formulacija Vama ne ostavlja mogućnost za iznošenje argumenata kojima biste mogli dokazati da niste počinili povredu obveza iz radnog odnosa.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija