Jump to content

Prepreka ili ne!


papaffff

Preporučene objave

Imam nešto manje od 27 g, završio sam pravo i imam, za sada, želju da se zaposlim u nekoj "tajnoj službi" poput SISA ili u pravosuđu. To su moje ambicije ali želim Vas pitati nešto za svaki slučaj. Moj otac je prije 28 g, dakle prije što sam se rodio, bio osuđen na uvjetnu kaznu, 6 mj, zbog krivotvorenja službene isprave, tada je imao 24 g i bio je student. Obzirom da se vrši sigurnosna provjeva prilikom zapošljavanja u navedenim državnim službama, bi li spomenuta stara osuda moga oca negativno utjecala na eventualno moje zapošljavanje u tim službama? Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tajnih službi tiče - Petpetica je objasnio. Ili vam se sami jave ili dobijete priliku "usmenom predajom". Samo... Nemojte misliti da je to glamurozan posao ili da iole ima veze sa hollywoodskim prikazom istog.

 

Što se pravosuđa tiče, formalno govoreći nije i ne smije biti ikakav faktor (prvo - nije vaša krivica niti ste je "naslijedili", a drugo - rehabilitacija je već odavno nastupila). E sad - da se ti podaci mogu "iskopati" iz arhive, mogu se. Međutim nigdje ih nitko ne smije spominjati. Službeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, dobro je, jasno mi je što se tiče tajnih službi, zanemarimo to, orijentirati ću se na posao u pravosuđu. Vaš cijenjeni odgovor mi je bio jasan sve dok niste spomenuli riječi "formalno", "iskopati"..pa me malo muči da li ipak navedena informacija koja se tiče moga oca može mene kompromitirati? Molim otvoren odgovor i hvala unaprijed.D

Što se tajnih službi tiče - Petpetica je objasnio. Ili vam se sami jave ili dobijete priliku "usmenom predajom". Samo... Nemojte misliti da je to glamurozan posao ili da iole ima veze sa hollywoodskim prikazom istog.

 

Što se pravosuđa tiče, formalno govoreći nije i ne smije biti ikakav faktor (prvo - nije vaša krivica niti ste je "naslijedili", a drugo - rehabilitacija je već odavno nastupila). E sad - da se ti podaci mogu "iskopati" iz arhive, mogu se. Međutim nigdje ih nitko ne smije spominjati. Službeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija