Jump to content

Fizicki napad i ozljede


mile911

Preporučene objave

Dobar dan, novi sam ovdje i htio bi pomoc. Prije tjedan i pol dana sam pio pice sa svojim radnim kolegom u lokalnom kaficu. U kaficu je bio i moj bivsi sef koji je sjedio oko 2 metra od mene, digao se i gadjao me pepeljarom sto ja nisam vidio nego moj kolega i zastito me pri cemu ga je pepeljara udarila u ruku i razrezala ga. Drugi ljudi iz kafica su ga izveli vani ja ja sam krenuo za njim, kad sam bio pri izlasku bivsi sef vidno uzrujan me opet napao i dobio sam saku sa boka u predjelu sljepoocnice i oka, pao sam na pod, izgubio svijest i jos me udario jedan ili dva puta, ogrebotine i puknut zub, potres mozga. Kad sam dosao k sebi (jedno 10 min) vise nikog nije bilo u kaficu, pozvao sam policiju, zavrsio u bolnici, izasao sutra ujutro. Bio sam alkoholiziran, 3-4 pive. E sad, sto mogu ocekivati nakon prijave? Kolega je dao iskaz, neznam jesu li priveli sefa na razgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete otići u nadležnu PP i raspitati se što je napravljeno po tom predmetu, a moguć je i ovaj scenarij koji ste iznijeli.

 

Problem u kaznenom postupku bi moglo biti ovo vaše ponašanje gdje tvrdite da ste vi cit. " krenuo za njim", što bi se moglo percipirati kao da ste vi njega napali, ali sad smo već preduboko otišli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa znam, samo me strah da ce policija samo xxxxxxxx kazne jednom i drugom i to je to. Kazem, od ozljeda sam zadobio potres mozga, otvorenu ranu glave u predjelu sljepoocnice (4 sava), puknut zub, hematomi i podljevi, te sok i stres i propisane su mi tablete za smirenje. Nebi mi bilo svejedno da se ovo tretira samo kao RJRM

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa znam, samo me strah da ce policija samo xxxxxxxx kazne jednom i drugom i to je to. Kazem, od ozljeda sam zadobio potres mozga, otvorenu ranu glave u predjelu sljepoocnice (4 sava), puknut zub, hematomi i podljevi, te sok i stres i propisane su mi tablete za smirenje. Nebi mi bilo svejedno da se ovo tretira samo kao RJRM

 

Uvijek ostaje mogućnost podnošenja kaznene prijave. Ali ako je riječ o kaznenom djelu koje bi se progonilo po privatnoj tužbi ili po prijedlogu - kaznena prijava se mora podnijeti u roku od 3 mjeseca od saznanja za kazneno djelo i počinitelja (u vašem slučaju od dana samog događaja).

 

P.S. Mile, pripaziti malo na rječnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam na policiji. Napadac tvrdi da sam ja pravio nerede u kaficu i vrijedjao konobaricu sto ona potvrdjuje (privatno i poslovno su bliski). Te da sam ja njega prvi napao i da se on branio, drugog ozljedjenog (moj kolega) ne spominje. Ja se ili ne sjecam ili stvarno nisam vrijedjao konobaricu (nemam niti razloga) niti sam njega napao, a to tvrdi i moj kolega, koji je rekao da sam ja prvi napadnut. E sad ja to moram dokazati na sudu jer ispada moja rijec protiv njegove. On ima svjedoka i ja imam svjedoka ozljedjenog. Po mojim ozljedama njima je jasno da je on mene napao, a ne ja njega ali ipak ja tu moram izvlacit pravdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno, to mi je i policajac rekao da ce to sudac utvrditi, s obzirom na moje i njegove ozljede, a i to sto napadac nema ozljeda a tvrdi da sam ja njega prvi napao pa da se on branio. Mislim kakva je to samoobrana kad me gadjas pepeljarom i unesvistenog me mlatis. Uf, samo zelim istinu i nista drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dobar dan. Dobio sam optuzni prijedlog u kojem se navodi da sam vrijedjao konobaricu odmah cim sam usao u kafic (nije istina), nakon toga sam vrijedjao i svog bivseg sefa koji je bio pokraj mene za sankom ( nije istina jer je sjedio za stolom oko metar i pol od mene i kartao se) te sam bacio casu u smjeru bivseg sefa te se ista razbila unutar sanka od policu (po tome ispada da sam bacio casu u smjeru konobarice, a ne sefa, isto nije istina jer nikakvu casu nisam baca). Dalje je navedeno da je bivsi sef bacio pepeljaru i zadao dva udarca (meni) u predjelu sljepoocnice i usana. Kako pobiti ove navode?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj svjedok koji je usao u kafic skupa s menom tvrdi da nisam nikog vrijedja i da nikakvu casu nisam bacio. Napominjem da se ja nekih djelova tog dogadjaja ne sjecam, pa se oslanjam na pricu koju mi je ispricao moj svjedok. Konobarica je na strani bivseg sefa i ona je vjerojatno potvrdila njegovu pricu, a i u privatno poslovnoj su vezi. To su svi svjedoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si prijavljen po čl. 6. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, onda je novčana kazna 200-1300 kuna, a ako je u pitanju čl. 13., onda je 200-750 kuna.

 

I u jednom i u drugom slučaju je predviđena i kazna zatvora do 30 dana, ali ako ju i dobiješ, bit će uvjetna (nećeš u zatvor ako ne ponoviš prekršaj).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija