Jump to content

povreda na radu


loncaric84

Preporučene objave

Ozljedio sam se na poslu 2011.g i firma mi je isplačivala 70% plaće jer smo se tako dogovorili te kada se vratim na posao onda če mi ostatak nadoknaditi no to se međutim nije desilo te sam ja dobio otkaz i tuzio ih Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo da mi priznaju ozljedu na radu što se i sada dogodilo pa me zanima kakva su moja prava dalje i šta bi trebao učiniti. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem da ste firmu tužili Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo već ste zahtjev za obradom predali nekom drugom, no nebitno.......ukoliko su Vam naknadno priznata prava po osnovi ozljede na radu u svakom slučaju možete prvo u mirnom postupku (zahtjevom) potraživati naknadu plaće za vrijeme bolovanja do 100% iznosa, a ukoliko se ne naplatite na taj način preporučam angažman stručne i ovlaštene pravne pomoći zbog poduzimanja radnji u prisilnoj naplati putem suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako,da poslao sam zahtjev Hrvatskom zavodu za zdravstveno osiguranje za priznavanjem ozljede na radu te su mi je i oni priznali i sada nezadovoljna strana ima pravo 30 dana da pokrene spor pred Upravnim sudom.

Ali mene zanima dali ja imam pravo tražiti da se mene vrati na posao,

-na koji način se utvrđuje invalidnost(pošto se radilo o operaciji koljena)

-jel mogu tražiti naknadu štete dok sam dobio otkaz.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija