Jump to content

alimentacija


markun

Preporučene objave

Naravno da će se vrednovati.

 

Inače, minimalni znosi određeni su ovdje (i vrijede do 31/03/2014) - http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2013_03_38_716.html

 

Vama će u prilog možda ići i odredba čl. 232. st. 5. http://www.zakon.hr/z/88/Obiteljski-zakon

 

hvala lijepa. još me zanima kako će se gledati u odnosu na kredit koji sam digao na svoje ime ali za vrijeme trajanja bračne zajednice. Da li ga moramo vraćati bivša supruga i ja ili samo ja osobno i kako bi se odredila alimetacija ako imam još i kredit na plaći?

 

hvala vam najljepša

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kredit također predstavlja bračnu stečevinu. Međutim, sam kredit ni na koji način ne može se "prebijati" s uzdržavanjem. Činjenica kredita (ili pola kredita) će se svakako vrednovati kod određivanja iznosa uzdržavanja, a koliko će konkretno iznositi, odlučit će sud imajući u vidu djetetove potrebe te vaše cjelokupno financijsko stanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imajte na umu i da se o ovome ne odlučuje u tom postupku...

 

hvala vam lijepa na odgovorima. Još me zanima jer sam čitao u novinama da će po novom biti to da će se od plaće izuzeti kredit i tek taj dio plaće računati kao osnovica za određivanje iznosa alimetacije u slučaju da ga samo ja moram vraćati. Da li je to već stupilo na snagu ili je to tek nekakav mogući prijedlog Zakona?

 

hvala lijepa svima još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija