Jump to content

Sudužnik u kreditu


teribleki

Preporučene objave

Molim pomoć,sudužnik sam u nenamjenskom kreditu koji je podigla moja bivša supruga dok smo još bili u braku.Jamac je njezina sestra a dodatna garancija je fiducija na zajedničkoj nekretnini. Nekoliko godina smo zajedno vraćali kredit a nakon razvoda ona je nastavila koristi nekretninu i vraćati kredit.Otplaćene su 2/3 kredita i sada bivša supruga želi podići tužbu kojom bi zahtijevala da joj vratim pola iznosa od otplaćenog kredita jer smatra da smo kredit trebali vraćati svaki pola,Ja smatram da kao sudužnik moram vraćati kredit samo ako ona kao nositelj kredita i dužnik ne vraća te da nema pravo retroaktivno ništa potraživati od mene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nismo,ona ne želi mirno razvrgnuće suvlasništva pa se spremam podnijeti sudu prijedlog za razvrgnuće.Također napominjem da predmetni kredit nije korišten za gradnju ili adaptaciju nekretnine već za povrat i zatvaranje njezinog ranijeg kredita u drugoj banci koji nije uredno vraćala.Ja bih se složio preuzeti pola kredita u slučaju mirnog razvrgnuća suvlasništva ali ona cijelo vrijeme koristi cijelu nekretninu pa je čak i moj suvlasnički dio iznajmljivala trečim osobama.Dio njezinih dospjelih obveza po krediti vratili smo tako da smo prodali jedan dio naše zajedničke nekretnine(jednu etažu) te sam na taj način ja već učestvovao u povratu kredita kroz vrijednost suvlasničkog dijela koji smo prodali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija