Jump to content

osporavanje prava vlasništva


naraxa

Preporučene objave

Nakon smrti supruga,ostavinskom raspravom proglašeni smo nasljednicima naše troje djece i ja ,svaki sa 1/4 vlasništva stana u Zagrebu.Njegova majka se prllikom mogućnosti otkupa odrekla tog prava u njegovu korist,potpisom kod javnog bilježnika.Ona još i danas nakon njegove smrti 2002 god,živi s nama.Prilikom njihovih potpisa ja nisam bila nazočna,jer sam smatrala da je to stvar između majke i sina,taj dokument nemam,raspitala sam se kod dotičnog j.bilježnika,odgovorili su da oni takve dokumente ne čuvaju dugo.Nastao je problem kad sam ja spomenula da mi je teško uzdržavati sama taj stan i da bih ga rado mijenjala za manji,prlilikom čega su brat i sestra pok.supruga zaprijetili sudom,jer kao ja sam obvezna uzdržavati svekrvu,da sam ja namjerno kod ostavine prešutila da ona živi s nama,i da ona ima pravo na nužni dio.

Molim Vas za bar neki odgovor,tako da znam što dalje.

Unaprijed hvala,

 

Ela Gašparić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali je u vlasničkom listu upisano prava na doživotno uživanje?

ako je samo suprug bio vlasnik stana nasljedici su djeca i bračni partner. majka ostavitelja bi mogla biti nasljednik samo kad nebi imao djete/cu.

na ostavinskoj uopće nist bili dužni dati informaciju ko živi u stanu (nebitno je za nasljeđivanje).

brat i sestra mogu prijetiti koliko hoće ako nemaju dokaza da je izvršeno darovanje s nemetom ili sklopljen ugovor o doživotnom uzdržavanju.

odreč se prava otkupa i nije dar.

bitno je ko je plaćao otkup stana. ako je ugovor za otkup stana sklopljen za vrijeme trajanja braka i otkup stana plaćan u braku stan je bračna stečevina.

 

po Ustavu djeca su obvezna brinuti se o nemoćnim roditeljima.

obveza sin i kćerke je da doprinose uzdržavanju za svojoj majku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija