Jump to content

Krajnje nezgodna situacija,prometna,alkohol te "bijeg sa mjesta nesrece" i jos dosta


susjed123

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima.

Da krenem,susjed mi se nasao u izrazito nezgodnoj situaciji,naime,prije par godina uhvacen je pod utjecajem alkohola,koncentraciju ne znam,ali mu je oduzeta vozacka dozvola.Na lijecnicki se nije odazvao,jer je mislio da vozacku vise nece trebati,prodao je auto i tako je to trajalo neko vrijeme..vozacka u MUP-u,bez potrebe za voznjom i sl.Kasnije je uslijed nekog duga "prebio" stvar sa trecom osobom tako sto mu je ona dala automobil,koji je kasnije njegov sin registrirao i sluzio se njime..Problemi su poceli kada je jedno jutro,u namjeri da posjeti grob pokojne zene udaljen 400m od njegove kuce,potrpao kante,lopate,trimer i ostali alat te se zaputio u tom pravcu..zbog prehlade i curenja nosa,posegao je za maramicom i izgubio nadzor nad vozilom,udario u betonsku cijev postavljenu s desne strane kolnika kao prijelaz preko jarka,neznatno ju ostetio,te se zaustavio na obliznjoj livadi..Materijalna steta na automobilu nije bila velika,ali nije bio u voznom stanju.Ozljede koje je zadobio takodjer nisu bile znacajnije,razbijen nos od udarca u volan..Dva susjeda su priskocila u pomoc,medjutim nije bilo potrebe za pozivanjem hitne i sl.Napominjem jos,kako zivi u relativno malom mjestu gdje se svi medjusobno poznaju,te je vozilo ostavio na mjestu nesrece,ali se zaputio na groblje,zapalio svijecu te skrenuo kod mene da pita za savjet i pomoc pri premjestanju auta.Popili smo kavu i pokoju rakijicu i popunili europsko izvjesce kod mene,nazvali koegu s traktorom,te naon 3-4 sata napokon otisli po auto,skopcali na traktor,te odslepali do njega doma.Kako nikoga nije bilo nigdje u blizini,nismo imali kome ostaviti eur.izvjesce.Kada smo stigli kod njega doma sa traktorom i autom,uvezli ga u dvoriste i sjeli da odmorimo,dosla je policija (cca4h poslije nesrece),izrazito neljubazni i nekulturni,svi smo zavrsili u marici na ispitivanju,a njega su,nakon sto su mu dali "drager" te je napirio nesto preko 1 promil,odveli u pp,oduzeli su tablice sa auta..nakon 2h su ga vratili,sto je tamo bilo,ne znam sa sigurnoscu reci.

Slijedom svega toga dobio je optuzni prijedlog od policije,kojime ga se tereti za 4 stavke:

-1.sto je izazvao prometnu nesrecu jer se nije dovoljno udaljio od desnog ruba ceste=prekrsaj iz cl 47.st.2. kaznjiv po cl 47.st.3= 800kn

-2.nakon prometne nesrece napustio mj nesrece a da nije ostavio podatke o sebi=prekrsaj cl 176.st.3.,kaznjiv po cl 176.5.= 2 000kn

-3.nakon prometne nesrece konzumirao alk.pica-izmjerena konc. 1,57g/kg,prekrsaj cl.181. st.5 kaznjiv po cl.181. st.7.= 1000kn

-upravljane mot.vozilom za vrijeme dok je oduzeta temeljem cl. 284.st.3. (lijecnicki),kaznjiv po cl.289.st.4.= 5000kn,te zabrana upravljanja mot.vozilom "b" kat. u trajanju 1g.Suma sumarum 8800kn kazne,te jos 500 za troskove dokazivanja.

Kako se djelomicno,ok,dobrim djelom osjecam i ja krivim,prvenstveno zbog rakije (zbilja nisam nista drugo imao),kao i za ovo izvjesce,sto ga nismo predali nekome,zamolio bih pomoc ili savjet sto uciniti u navedenom slucaju?Zalba?Prigovor?Bilo sto,samo da se kazna malo smanji barem..Ako treba i platit cu,jer covjek zivi od 1500kn..Isprike na ovolikoj kobasici.

Lijep pozdrav i unaprijed hvala,Susjed123.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija