Jump to content

U natječaju za posao traže ugovore sa bivšim poslodavcima


Prava123

Preporučene objave

Poštovani,

u jednom natječaju u državnoj službi se traži da se uz ostalu dokumentaciju dostave ugovori o radu ili potvrda od bišeg poslodavca iz kojega je vidljiv opis radnog mjesta i trajanje ugovora jer se traži minimalno 3 godine radnog iskustva.

Budući da sam ja trenutno zaposlena malo je nezgodno dostavljati ugovor od sadašnjeg poslodavca. Pročitala sam u jednom članku da se može sve stavke precrtati u ugovoru (npr.iznos plaće ili koeficijent) što se ne tiče ove dvije stvari koje su tražene (tj.da se vidi opis radnog mjesta i trajanje ugovora), ali da je bitno da se dostavi kopiran cijeli ugovor jer me mogu isključiti iz natječaja zbog nepotpune dokumentacije.

 

 

Molim Vas za savjet HITNO jer moram poslati dokumente na natječaj

Hvala puno na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zahtjev radnika poslodavac je dužan radniku izdati potvrdu o vrsi poslova koje obavlja/ obavljao i trajanju radnog odonsa, s tim da u potvrdi ne smije navoditi ništa što bi radniku otežalo sklapanje novog ugovora o radu. Novi poslodavac može od radnika s kojim namjerava sklopiti ugovor o radu tražiti potvrdu o prethodnom zaposlenju ( ZOR ) ali za dostavljanje kopija ugovora još nisam čula. Ja bih tražila takvu potvrdu od sadašnjeg poslodavca, ne bih slala nikakve ugovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve mi je jasno, ali zar mislite da će mi jedan privatnik izdati potvrdu kod kojeg radim bez "negativnih botova" i ukoliko dobijem posao kod novog poslodavca od sadašnjeg privatnika idem na novo radno mjesto ????

 

 

Na zahtjev radnika poslodavac je dužan radniku izdati potvrdu o vrsi poslova koje obavlja/ obavljao i trajanju radnog odonsa, s tim da u potvrdi ne smije navoditi ništa što bi radniku otežalo sklapanje novog ugovora o radu. Novi poslodavac može od radnika s kojim namjerava sklopiti ugovor o radu tražiti potvrdu o prethodnom zaposlenju ( ZOR ) ali za dostavljanje kopija ugovora još nisam čula. Ja bih tražila takvu potvrdu od sadašnjeg poslodavca, ne bih slala nikakve ugovore.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija