Jump to content

nasljedstvo i dugovi


hiro

Preporučene objave

naslijedio sam stan od oca 14.02.2008. godine.

 

prije smrti oca protiv njega je pokrenut postupak za naplatu dugovanja za grijanje.

 

dug je nastao 2003 godine i koliko ja znam poslije podizanja tuzbe od strane vjerovnika nije odrzano niti jedno rociste jer je sud prekinuo postupak po točci 212 st.1 toć 1. zakona o parničnom postupku 11.02.2008. radi smrti tuzenika.

 

danas sam dobio rjesenje suda gdje se ja kao nasljednik pozivam na nastavak procesa a na osnovu podneska vjerovnika od 30.07.2013.

 

znaci vjerovnik ponovo pokrece postupak ali 5,5 godina nakon naslijedjivanja stana

 

da li se mogu pozvati na clanak 225 ZOO-a i traziti da se postupak obustavi radi zastare ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

svakako da trebate isticati prigovor zastarjele obveze,no to nije razlog da se postupak obustavi buduci da se radi o prigovoru materijalno pravne a ne procesno pravne prirode,zbog cega je sasvim izvjesno da ce se postupak nastaviti a ako se utvrdi da je trazbina zastarjela,sud ce presudom odbiti tuzbeni zahtjev tuzitelja kao neutemeljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija