Jump to content

Godišnji odmor do 30.6. prije 6 mjeseci rada


Luka333

Preporučene objave

Nema pravo, barem ne na način na koji (pretpostavljam) mislite - poanta je u tome da je poslodavac taj koji će odrediti kada će se godišnji koristiti, a najkasnije do 30.6. iduće godine. Može izaći u susret vašim željama, ali nije obavezan, odnosno, obavezan vam je dozvoliti tek jedan dan go iskoristiti kada vama to odgovara.

 

Dakle, da, već nakon mjesec dana rada, stekli ste pravo na razmjerni dio godišnjeg, nakon 6 mjeseci stekli ste pravo i na puni go, ali i dalje ne možete koristiti te dane kada vam odgovara ako poslodavac s tim nije suglasan.

 

Nadam se da sam odgovorila na vaše pitanje, ako nisam, molim da ga dodatno pojasnite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim i pojašnjenje oko izračuna dana tog razmjernog dijela godišnjeg: Ako u Zakonu kaže da "se dan najmanje pola zaokružuje na cijele dane, " a ja konkretno imam kraj otkaznog rola 19.06., puni godišnji mi je 30 dana.... koliko imam razmjernog godišnjeg? Da li se zaokružuje tek umnožak ili se zaokružuje npr. prvi mjesec je 2,5 što je 3 dana pa puta 6 0 18,?...a ovi meni napisali: 13!!! i odgovorili da je to točno!!! Čak ako je 6 mj x 2,5 rezulat je 15 a ne 13!!! I koliko ja razumijem zakon: ako sam za vrijeme starog .g.o. na bolovanju za toliko mi se produžuje otkazni rok, mislim taj zadnji dan se toliko pomiče??? zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim i pojašnjenje oko izračuna dana tog razmjernog dijela godišnjeg: Ako u Zakonu kaže da "se dan najmanje pola zaokružuje na cijele dane, " a ja konkretno imam kraj otkaznog rola 19.06., puni godišnji mi je 30 dana.... koliko imam razmjernog godišnjeg? Da li se zaokružuje tek umnožak ili se zaokružuje npr. prvi mjesec je 2,5 što je 3 dana pa puta 6 0 18,?...a ovi meni napisali: 13!!! i odgovorili da je to točno!!! Čak ako je 6 mj x 2,5 rezulat je 15 a ne 13!!! I koliko ja razumijem zakon: ako sam za vrijeme starog .g.o. na bolovanju za toliko mi se produžuje otkazni rok, mislim taj zadnji dan se toliko pomiče??? zar ne?

 

 

Zaokružuje se umnožak i vi bi, po danim podacima, trebali imati 15 dana razmjernog GO. Mislim da su vam računali za 5 mjeseci, a trebali bi za 6 jer se najmanje polovica mjeseca računa kao cijeli. Tražite uvid u obračun.

Za vrijeme trajanja bolovanja otkazni rok ne teče, ali nisam sigurna kako to funkcionira u kombinaciji s godišnjim odmorom (ono, na godišnjem ste pa i tako ne morate raditi, ne znam kako se bolovanje u to uklapa), neka netko drugi odgovori na ovo pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija