Jump to content

Djelomično odricanje nasljedstva i kredit


prase

Preporučene objave

Poštovani,

brat, mama i ja sa svojom obitelji smo zivjeli u istoj kući. Nakon bratove smrti oporučno je dio kuće koji je bio na njega ostavio sve svojoj dugogodišnjoj djevojci. Na ostavinskoj raspravi mama ija nismo priznali oporuku i idemo na sud kako bi trazili bar nuzni dio. U meduvremenu djevojka se javila da bi ona se odrekla nasljedstva, ali da je mi isplatimo 20 tis €. To nebi bio problem da tu ne postoje i njegovi krediti. Djevojka bi se odrekla kuće, ona bi otplaćivala kredite a mama i ja bi ju isplatili. Strah nas je ako ona ne plaća kredit, da li će banka nas teretiti jer smo mi nasljednici kuće? kako da se osiguramo i da li je to uopće moguće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nasljednici su dužni vračati dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

 

izračunajte dali je vrijednost nasljdnog djela kuće veča, jednaka ili manja od visine duga.

ako tražite nužni dio dužni ste vratiti dug u vrijednosti djela koji nasljedite.

ali vjerovnik za dug može teretiti samo jednog nasljednika koji je dužan vratiti dug i regresnom isplatom od drugih nasljednika traži povrat sredstava.

 

smatram da bi bili bolje da oporučna nasljednica prihvati nasljedstvo.

nakon prihvata nasljedstva sklopite kupoprodajni ugovor i proda vam nasljeđeni dio kuće.

za istu svotu 20.000,00 Eura, osim ako je vrijednost nasljednog djela puno veća.

nemat obvezu prema dugu. niste nasljednici.

oporučna nasljednica nek vrača dug ostavitelja iz isplaćene cijene po kupoprodajnom ugovoru.

 

ako joj isplatite dogovorenu cijenu i ona se odrekne nasljedstva ona nije u obvezi vračati dug ostavitelja. ta obveza ostaje na nasljednicima.

zarada oporučne nasljednice je 20.000,00 Eura

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru!

Nisam baš dobro razumjela ovo:

"ali vjerovnik za dug može teretiti samo jednog nasljednika koji je dužan vratiti dug i regresnom isplatom od drugih nasljednika traži povrat sredstava".

Znaći li to da ako ja dubijem nužni dio (koji je značajno manji), banka tereti oporučnu nasljednicu jer je njezin dio znatno veći ali ovaj povrat sredstava mi baš nije jasan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija