Jump to content

problemi u stambenoj zgradi


studentica88

Preporučene objave

Poštovani!

Nisam sigurna jesam li otvorila ovaj topic pod pravom kategorijom, pa ako nisam nemojte zamjeriti.

Moje pitanje ima veze sa problemima s vodom u mojoj stambenoj zgradi.Zgrada ima 8 stanova od kojih 3 posjeduje velika obitelj koja ima 11 članova, voda se racuna za zgradu sveukupno a onda se dijeli sveukupna potrošnja prema članovima.Vec zadnja dva mjeseca racuni za vodu su dvostruko viši jer nekom ili voda istice ili kako moj susjed sumnja ova velika obitelj(od koje je jedan član predstavnik zgrade) ne prijavljuje pravi broj članova svojeg kucanstva. Vec nekoliko mjeseci na oglasnoj ploci zgrade upravitelj ne viješa onaj popis prijavljenih članova za vodu, tako da je najvjerojatnija teorija da su oni smanjili broj svojih ukucana a mi ostali zbog toga placamo dupli racun.Bili smo u vodovodu i oni su provjerili te rekli da voda ne curi,a da je prijavljeno 12 ljudi u cjeloj zgradi.....A samo njih u obitelji je 11,kako je to onda moguce...

Možete li mi reci koji savjet u slucaju kada bi se protiv njih pokrenula parnica? Koja tocno prava imamo mi ostali stanari i kako ih možemo sprovesti? Nitko ne želi placati 200kn vode više za nekog drugog svaki mjesec

Unaprijed hvala na odgovoru !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tražite ugradnju vodomjera za svaki stan.

mjenjajte predstavnika stanara. napravite pospis korisnika zgrade i dostavite ga vodovodu.

plaćajte neosporan dio potrošene vode. utrušak vode : broj stanar= x . br.članova kućanstva u vašem stanu = vaša obveza.

predstavnik stanara dobije ukupnu potrošnju vode za zgradu. svaki stanar može izračunati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija