Jump to content

Zabrana upravljanjem C kategorije (Koje kategorije smijem koristiti?)


ErrorVK

Preporučene objave

Kao novi :misli: foruma iskoristit cu priliku da :mase2: sve clanove i da iskazem svoje :confused:.

Vec sam procitao pojedine postove koji bi eventualno mogli dati konkretne odgovore na moje, u samom naslovu postavljeno pitanje. No nista sto bih upotpunilo moje ne znanje. Stoga cu ponoviti.

 

U slucaju zabrane upravljanja motornim vozilom "C" kategorije, koje kategorije su mi dozvoljene za upravljanje motornim vozilom? Prvenstveno me zanimaju "C1" i "E" kategorija.

 

-napomena: odgovor na postavljeno pitanje mi je jako hitan, jer rijesenje o zabrani upravljanja "C" kategorije namjeravam sutra dan do 12h, tocnije od podneva priloziti svom poslodavcu koji kako predpostavljam nece imati razumjevanja da me ceka narednih 6 mijeseci. Ako sam dobro razumio u predhodno procitanim postovima da u slucaju kontrole :policajac: sljedi novcana kazna od 5000.00 do 15000.00 kuna i 6. mjeseci zatvora.

 

Unaprijed HVALA na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam mišljenja da ne smijete upravljati vozilima C kategorije.

 

To znači da ako na svoj stari kamion prikačite prikolicu NDM veće od 750 kg niste u prekršaju. Isto vrijedi za sve ostale kategorije vozila uključujući i C1 i C1E kategoriju.

 

Članak 217.

(1) Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u AM, A1, A2, A, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, F, G i H kategorije gdje u:

10) CE, spada kombinacija vozila koja se sastoji od vučnog vozila kategorije C i priključnog vozila čija najveća dopuštena masa iznosi više od 750 kg;

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam mišljenja da ne smijete upravljati vozilima C kategorije.

 

To znači da ako na svoj stari kamion prikačite prikolicu NDM veće od 750 kg niste u prekršaju. Isto vrijedi za sve ostale kategorije vozila uključujući i C1 i C1E kategoriju.

 

Članak 217.

(1) Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u AM, A1, A2, A, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, F, G i H kategorije gdje u:

10) CE, spada kombinacija vozila koja se sastoji od vučnog vozila kategorije C i priključnog vozila čija najveća dopuštena masa iznosi više od 750 kg;

 

 

Dobro, kako zakljucujem da kategorija vozila "C1" pripada grupi vozia cija najveća dopuštena masa iznosi manje od 7.500 kg. Mislim da Vas mogu ispraviti.

Mislite na 7.50 tona ili 7.500 kg. Jer po vasem objasnjavanju ja nebih smijo voziti i Ficu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je vaš problem shvaćanja stvari.

 

Sud (valjda) je zabranio samo C kategoriju, te sa samo i isključio ona zabranjena i kažnjiva.

 

 

Pa to i jest moja nedoumica oko mjere zabrana. Iz iskusta govorim da prilikom zabrane upravljanja "B" kategorije imam pravo da vozim "C" + ostale kategori. No kako Vi govorite o teretnim vozilima i kako sam vec procitao u pojedinim clankovima vec Vama navedenog zakona rijec je o dozvoljenoj masi (750kg/7.500kg) Vam nije isto. Stoga sam skrenuo paznju i ocekivao konkretniji odgovor. No Vi ste se bazirali pretezito na onu recenicu koja je po Vama cinila uvredljivom. Iskreno se ispricavam ako sam Vas uvredio, no s svojim zadnjim postom sam htio utvrditi svoje misljenje s strucnom osobom koja je u ovom slucaju Vi. Barem tako smatram.

:predaja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija