Jump to content

pomozite


dovani

Preporučene objave

Nazovite policiju i drzavno odvjetnistvo te im objasnite o cemu se radi...

Buduci da malodobna osoba za prelazak drzavne granice mora imati potpisanu i ovjerenu izjavu po kojoj se oba roditelja slazu da dijete moze ice u inozemstvo,samim odlaskom je u najmanju ruku ucinjeno kazneno dijelo po neznam kojem clanku iz zakona o zastiti drzavne granice...

Tu je jos i pitanje "otmice" djeteta...

Naravno vi morate biti upisani kao otac u rodni list djeteta...

I naravno tu postoje i druge stvari i okolnosti pod kojim je zena "pobjegla"

...i od cega...to cete ak morati objasniti tamo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to vam je komlicirano, da kompliciranije nemoze biti.pitanje br 1.da li se vi razvodite ili ne?

br 2.u koju drzavu je pobjegla?jer ako ta drzava nema potpisanu hasku konvenciju o gradansko pravnim aspektima medunarodne otmice djeteta onda vam niktko nemoze pomoci

ja imam daleko jednostavniju situaciju i naizgled vrlo lako rijesivu, pa vec 7 mjeseci nisam vratila svoje dijete doma.

a imam hrvatsku presudu da ce dijete do okoncanja brakorazvodne parnice zivjeti samnmom, a otac uopce nema pravo na kontakte

i takoder imam presudu njemackog suda da se ona hitno mora vratiti u hrvatsku.to smo izborili putem te konvencije...

ali jos nije nista rijeseno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nismo još rastavljeni.Počelo je sve tako da je došla njena mamai nama u posjetu iz nama bratskih .republika .Molili su me da kad se punica vrača kuči uzme i naše djete nekoliko dana da bude kod nje.Bio sam protiv ali sam popustio i potpisao punomoč kod javnog biljježnika.Punica i djete su otišli I posle par dana ujutro žena mi do nese kavu na poso i poljubi me¸i kaže da ide u grad .I od tade je nisam vidio.Zvao sam je kod mame javila se i rekla da se mora malo odmoriti ja sam poludio isvašta sam joj rekao a ona meni razgovarati čemo za par dana kad se smiriš.Ja nisam svetac ali zar je to naćin da se otiđe ,nikad je nisam udario ,samo u dvije godine bila je kod mame pet put niko joj nije branijo mogla je iči kad oče i išla je kad je htjela.I STA SAD'¸' :-?:-?:-?:-?

dovani je napisao:

supruga mi je pobjegla sa malim djetetom staro godinu dana.na prevaru otišla kod mame u drugu državu i sada ne želi da se vrati.djete je rođeno u hrvatskoj ali ima i drugi pasoš dobiveno po mami.žena ima strani pasoš jer još nije dobila hrvatsko državljanstvo.šta da radim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jedini nacin da legalno vratite djete je da se obratite ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi.

trazite godpodu Lidiju Budimovic,ona radi na kovenciji.

ja sam predala zahtjev za povratak djeteta u 3 mjesecu i tek sam ju neki dan uspjela vratiti.

ima slucajeva koji traju i po nekoliko godina.opet zavisi u koju je drzavu djete odvedeno.ako se radi recimo o Srbiji tesko da cete ju ikad vratiti.

ako Vam treba neki broj ili imate neko pitanje jos posaljite mi pp

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija