Jump to content

Rješenje odštetnog zahtjeva


Grobis123

Preporučene objave

Poštovanje,

Postoji li ili imate li primjer žalbe na rješenje odštetnog zahtjeva osiguranja?

Naime, prilikom skretanja ulijevo vidjela sam da se vozilo iz druge trake kreće unatrag i pokušala ispraviti volan i, nažalost u tome nisam uspjela i vozilo me udarilo u lijevi zadnji kut. Otišli smo na svojevoljno na osiguranje i gospodin je priznao 100% krivnju. Zaposlenik osiguranja je rekao da je šteta procijenjena na 1600 kn. Međutim, nakon 15 dana stiže rješenje da sam ujedno i ja odgovorna za nezgodu tj. protivno članku 43. ZSPC-a. Naknada koju mi nude ne pokriva niti pola štete. Mogu li žaliti i na koji način?

 

Puno hvala na odgovoru i ispričavam se ako sam došla na krivi podforum. ://

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uvijek na kraju postoji Sud,no prije toga osiguranik koji nije zadovoljan nekom odlukom svog osiguratelja podnosi osiguratelju pismeni prigovor. Osiguratelj je po propisima obvezan razmotriti taj prigovor i da u roku od 15 dana od dana zaprimanja prigovora donijeti konačnu odluku u pisanom obliku. Ukoliko spor nije riješen u takvom izvansudskom postupku osiguranik prije sudskog spora ima još dvije mogućnosti:

- da se obrati pravobranilaštvu osiguranja,

- da pokrene postupak pri Centru za mirenje Hrvatskog ureda za osiguranje ili nekoj drugoj organizaciji za mirenje također u pismenom obliku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija