Jump to content

Neisplata plaće


dario.

Preporučene objave

Poštovani,

 

bio sam u radnom odnosu do veljače 2014. Nisam primio nekoliko plaća ali do sada nisam ništa poduzimao jer mi je poslodavac obećavao uplatu, kompenzaciju i sl. ali sad više ne mogu čekati.

?

Zanima me:

1. Može li kompenzacija zakonski biti zamjena za plaću?

2. Nisam primio obračune plaće, da li to mogu negdje prijaviti?

3. Poslodavac je bez moga znanja promjenio radno vrijeme sa 8 na 4 sata, koliko sam upućen to je kazneno dijelo. Kome to mogu prijaviti?

4. Osim tužbe za neisplatu plaća što još mogu poduzeti?

 

 

Zahvaljujem se na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve odreda što ste naveli predstavlja ne samo pravnu osnovu za izgledno dobivenu tužbu već i brojna kršenja kako radnopravnih tako i onih drugih propisa tako da bi trebalo za početak sve prijaviti nadležnoj inspekciji a istovremeno angažirati i stručnu i ovlaštenu pravnu pomoć oko utuživanja svega ovoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Sve odreda što ste naveli predstavlja ne samo pravnu osnovu za izgledno dobivenu tužbu već i brojna kršenja kako radnopravnih tako i onih drugih propisa tako da bi trebalo za početak sve prijaviti nadležnoj inspekciji a istovremeno angažirati i stručnu i ovlaštenu pravnu pomoć oko utuživanja svega ovoga.

 

Prije svega hvala na javljanju i odgovoru.

Malo kasnim sa odgovorom ali još nisam ništa riješio pa bih molio malo konkretnije odgovore.

 

1. Nisam primio obračune plaće, GDJE to mogu prijaviti?Da li potoji neki rok?

 

2. Koliko sam shvatio mogu podnijeti samo privatnu tužbu za neisplatu plaće. Da li mogu poduzeti još nešto osim toga?

 

3. Kome da ponesem prijavu za krivotvorenje potpisa?

 

Hvala,

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Nisam primio obračune plaće, GDJE to mogu prijaviti?Da li potoji neki rok?

 

http://www.mrms.hr/podnosenje-prijava-inspektoratu-rada/

 

2. Koliko sam shvatio mogu podnijeti samo privatnu tužbu za neisplatu plaće. Da li mogu poduzeti još nešto osim toga?

 

Prijava Inspektoratu i traženje isplate plaće. Za osporavanje otkaza je vjerojatno prekasno.

 

3. Kome da ponesem prijavu za krivotvorenje potpisa?

 

Policiji ili nadležnom DORH-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija