Jump to content

Novcana kazna preinacena u kaznu zatvora


lilyrose

Preporučene objave

Poštovani,

 

dana 15.06.2011. pravomocno mi je izrecena novcana kazna u iznosu od 2.200 kn zbog prekrsaja iz cl. 20 st.6 Zakona o zastiti od nasilja u obitelji (prekrsaj je pocinjen na stetu sestre koja je tada imala 17 godina) koju nisam platila te mi je 29.01.2013. godine novcana kazna preinacena u kaznu zatvora u trajanju od 8 dana. Na rjesenje o preinaci kazne uputila sam zalbu u kojoj je stajalo da sam trenutacno trudna te da je trudnoca rizicna i da zbog toga nisam u mogucnosti izdrzati kaznu zatvora. Na zalbu mi je odgovoreno, dobila sam odgodu izvrsenja kazne od 6 mjeseci i upucena sam da se javim 4.08.2013. radi nastavka postupka izvrsenja. Javila sam se 6.08.2013 s jos jednom molbom za odgodu (navodeci da sam majka dvomjesecnog djeteta) kojom mi je odobrena jos jedna odgoda do navrsene godine zivota djeteta (8.06.2014.).

 

Moja pitanja su:

 

1) Kada nastupa zastara izvrsenja prekrsajnopravne sankcije?

2) Ako platim kaznu u potpunosti, obustavlja li se postupak izvrsenja zatvorske kazne?

3) Po kojem zakonu se gleda moj slucaj? Zakonu koji je bio na snazi u vrijeme pocinjenja prekrsaja ili se gleda zakon koji je povoljniji za osudjenika?

4) Sto mi preporucate da napravim (da platim kaznu, cekam zastaru itd.)?

 

Hvala Vam na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija