Jump to content

Alimentacija


Crevja

Preporučene objave

Dali se mora placat puna alimentacija drugoj strani iako su djeca zakonski

dodjelena meni ocu 4 dana u sedmici i sve skolske praznike

i raspuste.

To bi znacilo da prilikom ljetnih praznika koji su najduzi ja bi imao

dvostruko placanje?

Molio bi lijepo ako bi mi neko mogao pojasnit dali na ovakvu odluku suda imam pravo zalbe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali se mora placat puna alimentacija drugoj strani iako su djeca zakonski

dodjelena meni ocu 4 dana u sedmici i sve skolske praznike

i raspuste.

To bi znacilo da prilikom ljetnih praznika koji su najduzi ja bi imao

dvostruko placanje?

Molio bi lijepo ako bi mi neko mogao pojasnit dali na ovakvu odluku suda imam pravo zalbe?

 

pravo zalbe ovisi o rokovima

 

ali neovisno o tome mozes traziti izmjenu u novom postupku gdje sve obrazlozis

 

a opet sve to moze biti nepotrebno ako se dogovoris sa bivsom da ti vrati uplate za vrijeme koje djeca provode kod tebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam lijepa na Vasem odgovoru!

Sa zakonskim rokom sam pokriven jer je presuda dosla 21.svibnja 2014.

Sa mojom bivsom nema razgovora kad su novci u pitanju tako da moram ulozit zalbu

i trazit decidirano objasnjenje od suda u vezi placanja alimentacije koje oni

svakako nisu napravili u mome slucaju.

Koji je rok za zalbu na alimentaciju?

S obzirom da sam dobio sudsko rjesenje za razvod braka i alimentacija je povrsno i

ne decidirano recena i na ISTOM kaze da je rok zalbe 15 dana .

Malo sam zbunjen i ne znam dali je rok zalbe za alimentaciju isti ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Logika jednakog iznosa plaćanog svaki mjesec je u tome da to predstavlja neki prosječan iznos koji ne iskazuje različitost sezonskih/ povremenih potreba djeteta, a koje nisu svakog mjeseca jednake već u određenim razdobljima godina iznose prilično više nego u ostalim mjesecima...

 

Preostaje vam izraditi (ako već niste) listu potreba na mjesečnoj, sezonskoj i jednokratno-godišnjoj razini, naći mjesečni prosjek, pa usporediti udio koji vam je mjesečno određen plaćati.

 

Teoretski, ne postoje zapreke da se odredi različiti iznos uzdržavanja od mjeseca do mjeseca (prema važećem ObZ ne bi smio biti niži od polovice minimalnog osobi koja je dužna uzdržavati više djece), ali... u praksi bi po svoj prilici išlo teže.

 

S druge strane, mjesečni iznos uzdržavanja ne bi trebao biti oveći, obzirom da su djeca 4 od 7 dana tjedno s ocem i sve praznike u cijelosti. Određeno je da ga plaća otac (dakle su povjerena drugom roditelju), što vjerojatno predstavlja neki "strateški" kompromis koji uključuje povjeravanje majci (na što se sudovi još uvijek znatno lakše odlučuju) i više od 50% vremena provedenog s ocem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Moj odvjetnik nece ni da cuje za zalbu kaze da nema osnove za zalbu jer da to svak radi ."

 

Odvjetnici su samo ljudi koji prodaju uslugu sa kojom možete ili ne morate biti zadovoljni.

Kada kupujete cipele pored izgleda, moraju biti i udobne, u kojima se dobro osjećate i odgovaraju vam. Isprobaćete ih nekoliko dok ne izaberete onu koja vam odgovara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija