Jump to content

Uplata alimentacije na djetetov račun


mikogo

Preporučene objave

Imam dijete koje završava srednju školu i planira upisati fakultet. Alimentacija je sve do ovog mjeseca bila po sudskom nalogu skidana s njegove plaće i uplaćivana na moj tekući račun. Od tog iznosa (800- 1000 kn) sam već par godina mjesečno odvajala 500 kn i uplaćivala na štednju kako bi osigurala barem nešto novaca koji će biti potrebni za daljnje školovanje. I sad... danas mi je to moje dijete reklo kako je njen otac preusmjerio uplate na njen tekući račun. Ostala sam zatečena jer ona i dalje živi sa mnom, i pitam se da li on to uopće smije napraviti, promijeniti broj računa na koji će uplaćivati novac.

Molim ako netko zna nešto o ovome.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaše je dijete zasigurno već punoljetno i nadalje je ono to koje s ocem rješava sva pitanja vezana uz uzdržavanje, a kad biste i htjeli više ne možete postupati u njegovo ime jer je steklo poslovnu sposobnost.

 

Da, punoljetna je ali živi sa mnom. I napravila je to bez mog znanja. Kako je moguće da otac na svoju ruku u računovodstvu mijenja broj računa na koji se vrši uplata?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
I mene zanima ovo pitanje....pa valjda ima netko 'ko zna odgovor

 

Evo, ja ću odgovoriti...Bila sam kod odvjetnice, rekla mi je da ima pravo to napraviti jer je dijete punoljetno. U slučaju neisplaćivanja ili bilo kakvih problema dijete samo mora (ako želi) podnijeti tužbu. Dakle, ja kao majka nemam tu više nikakvih prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija