Jump to content

Razmjerni / puni godišnji odmor


DonKing

Preporučene objave

Poštovane kolege,

 

prije svega dobar dan i nadam se kako Vas sve skupa zdravlje služi bolje nego mene.

 

Imam jedan manji problem kojeg jednostavno ne mogu riješiti. Čitanje ZOR-a tj tumačenje članaka mi je zaista komplicirano, a trebam stručnu pomoć, ukoliko je netko od Vas voljan pomoći. Bio bih Vam i više nego zahvalan.

 

Naime, moram radnicima napisati rješenja o godišnjem odmoru. Javljaju mi se tri verzije:

 

1. Radnik je radio kod drugog poslodavca, nakon odjave nema prekida od 8 dana do zaspošljavanja kod mene. preciznije, od 01.01.2014 je radio drugdje, 28.02. je odjavljen, 06.03 je započeo sa radom kod mene i prijavljen je isto taj dan. Dakle, koliko dana godišnjeg odmora prema ZOR-u ima radnik u ovom slučaju?

 

2. Radnik je radio kod drugog poslodavca, odjavljen, bio na burzi 1 mjesec, došao kod mene 15.03. Koliko dana godišnjeg odmora prema ZOR-u ima radnik u ovom slučaju?

 

3. I treći slučaj kada su rješenja izdana i dolazi novi radnik nakon 01.07.2014 na temelju čega i koliko bi dana taj radnik imao? ili mora proći 6 mjeseci neprekidnog rada?

 

Za radnike koji su došli direktno sa burze mi je jasno kako mora proći 6 mjeseci neprekidnog rada, kako bi mogao izdati rješenja.

Pokušao sam i pronaći formulu za izračun razmjernog djela godišnjeg odmora no nikako se ne snalazim. Ljubazno bih Vas molio pomoć. Možda postoji već tema ali na žalost nemam previše vremena pa sam morao na ovaj način postaviti upit.

 

Unaprijed hvala,

SD

 

edit: znači jedna dvanaestina x broj mjeseci koji radnik radi kod mene to bi onda bilo 20/12x1 ? ispada 1,66 ili 2 dana ako zaokružimo? da li sam dobro izračunao u ovom slučaju ako je radnik mjeseca dana kod mene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Odgovor zavisi je li kod ranijeg poslodavca iskoristio išta godišnjeg odmora za ovu godinu. Ukoliko jeste, te dane mu odbijete, ukoliko nije - puni godišnji odmor.

 

2. Nakon 6-mjeseci neprekidnog rada - puni godišnji odmor.

 

3. Razmjeran dio, po formuli 1/12 X ukupni broja dana (što može biti 20 ili 24, ovisno o tome imate li 5 ili 6-dnevno radno vrijeme), za svaki mjesec rada, dakle 10 odnosno 12 dana (po uvjetom da ostane u radnom odnosu do 31/12).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija