Jump to content

likvidacija po čl. 367. st. 2.


brainformat

Preporučene objave

Situacija: doo je brisano jer tri godine nije podnosilo financijska izvješća. Međutim, to doo je (kao tužitelj) u parnici za isplatu.

Kako sad stvari stoje, to njegovo potraživanje je imovina i moglo bi se pokrenuti likvidaciju radi podjele te imovine.

 

čl. 367. st. 2. među ostalim propisuje: "Pokaže li se nakon brisanja društva iz sudskog registra da ono ima imovinu koju bi trebalo podijeliti, provodi se likvidacija društva. Likvidatore na prijedlog zainteresiranih osoba imenuje sud."

 

Pitanja:

Je li tko provodio takvu likvidaciju?

Kako otpr. izgleda prijedlog?

Može li član društva biti likvidator?

Da li se samo sudu podnosi prijedlog, a ostalo provodi bilježnik ili sve radi sud?

Koliki su odokativni troškovi takvog postpka (pristojbe, objave i sl.)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani,

 

o toj problematici govori i članak 70.st.17. Zakona o sudskom registru.

 

1. Imam nekoliko društava koja su brisana, a dužne su mojoj firmi novac, no ili nemaju imovine ili im je naznatna, pa nisam pokretao postupak. Odlučio sam se ganjati njihove vlasnike - osnivače.

 

2. Postupak je kao i redovna likvidacija. Znači ništa posebno. Prijedlog se naslovi na trgovački sud. Napiše se da je društvo brisano, ali da se naknadno ispostavilo da ima određenu imovinu. Uz prijedlog se dostave prilozi o pronađenoj imovini s prijedlogom da se takva imovina raspodijeli. Plati sudska pristojba, mislim oko 500,00 kn. Gotovo.

 

3. Član društva može biti likvidator ako se kao takvog predloži u samom Prijedlogu iz prethodne točke da to bude. No u pravilu i po zakonu, likvidatori su članovi uprave brisanog društva.

 

4. Sve radi sud.

 

5. okvirni troškovi su oko 7.500 kuna (između ostalog ima tri oglasa u NN po 900,00 kn svaki) i postupak traje više od godine dana.

 

Eto, nadam se da sam Vam barem malo pomogao.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija