Jump to content

Prisilna naplata neisplaćene plaće


jedimasterCRO

Preporučene objave

Poštovanje,

ne znam gdje i kome bi se obratio pa sam odlučio pokušati ovdje.

Naime, situacija je ovakva. Radio sam u jednoj firmi godinu dana (pripravnički ugovor) i prva plaća (za prvi mjesec rada) mi nije isplaćena. Nakon toga je firma otvorila postupak predstečajne nagodbe gdje nam je rečeno da su naša potraživanja prijavljena i da su neisplaćene plaće ušle u predstečajnu nagodbu.

 

Nakon toga, ugovor mi je istekao i ne radim više u toj firmi i s obzirom da uvelike vjerujem da ta plaća neće biti nikada isplaćena i da će otići u zaborav, zanima me da li je moguće naplatiti se? Kakva je procedura s obzirom da je firma prošla predstečajnu nagodbu? Još nešto, poslodavac je dogovorio sa sindikatom isplatu plaća na određen broj rata, ali s obzirom da ja nisam bio (niti jesam) član sindikata, sindikat nije mogao za mene pregovarati, jesam u pravu? I ja nikada nisam potpisao nikakav dokument kojim pristajem na te uvjete.

 

Molim Vas, za odgovor da li je moguće, na koji način i kako/gdje se naplatiti i što je sve potrebno imati od dokumenata da bi se to moglo izvesti? Jer se ne želim odreći onoga što sam odradio.

 

Unaprijed Vam velika hvala!

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Firma je prijavila nas radnike kao vjerovnike i rekli su nam da je ta plaća ušla u predstečajnu nagodbu.

Na sudu je firma prošla predstečajnu nagodbu, ako na to mislite pod pitanjem "je li postupak PS nagodbe okončan".

 

Još jedno pitanje, ako zatvorim račun na koji mi je sjedala plaća da li mi može firma tu neiplaćenu plaću uplatiti na neki drugi račun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na sudu je firma prošla predstečajnu nagodbu, ako na to mislite pod pitanjem "je li postupak PS nagodbe okončan".

I što je određeno glede vaših potraživanja u odluci?

 

Još jedno pitanje, ako zatvorim račun na koji mi je sjedala plaća da li mi može firma tu neiplaćenu plaću uplatiti na neki drugi račun?

Morate obavijestiti firmu o promjeni računa ukoliko oni barataju sa starim računom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Određeno je da će se dug isplatiti na 18 rata od ponovne prijave na trgovačkom sudu.

Problem je u tome što mislim da bivši poslodavac to nikada neće isplatiti, jer znam kakvo je stanje u toj firmi i kako se tamo radi.

Mislim da je firma već okončala predstečajnu nagodbu i registrirala se kod trgovačkog suda, ali isplate još nisu počele.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija