Jump to content

Glina


Jazba

Preporučene objave

Ovdje sam pročitala već par postova o kaznionici u Glini, većina ih je stara cca 3 godine,ali to nije ni važno (informacija nikada dosta) :)

Eto, dečko mi je prebačen tamo pa bi bila zahvalna na bilo kakvoj informaciji vezanoj uz dotičnu kaznionicu. Prebačen je danas, da li mogu očekivati uskoro njegov poziv i kada ću mu moći doći u posjetu? Kako izgleda posjeta? (nadam se da nije kao u Remki) i koliko vremenski traje? (živimo zajedno i prijavljeni smo na istoj adresi) Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatvori su zatvori i samo su se u današnje vrijeme,u odnosu na neka prošla vremena,proljepšali izvana...ali samo izvana.Nema editirao moderator u kiblu i najlonsku vrečicu, već dostojno editirao moderator na zahodskoj školjci.Ukoliko ne čuvate dupe lako vam se može dogoditi da se vratite kibli jer ona još uvijek postoji,samo se ne vidi.Dečku će biti odobren tel.,poziv te će vam kazati kako stvari stoje...kada su posjete,što mu smijete donijeti i koliko posjeta traje.

Slobodnu posjetu (samo vas dvoje ,bez nadzora) možete zatražiti temeljem potvrde centra za socijalni rad,ili potvrdom javnoga bilježnika o zajedničkom kučanstvu temeljem valjanih dokumenata (osobna) da ste živjeli u zajedničkom kučanstvu.Istu posjetu možete dobiti i ako ste zaručeni.Uprkos vašim valjanim dokazima za slobodnom posjetom,sigurnosna služba,može vam uskratiti istu zbog sigurnosnih razloga....(npr.,droga)

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, on je prebačen u Glinu 8.7. i predao je zahtjeve za posjetom, ja mu nisam odobrena (iako smo najnormalnije imali posjete u Remetincu), dakle skroz drugi hijerarhijski sustav i sve se na novo mora provjeravati. Naknadno mi je poslao (preko pisma) tu potvrdu na kojoj piše da živimo zajedno u zajedničkom kućanstvu i ja sam ju ovjerila kod javnog bilježnika. Glini sam ju faksirala 16.7. Danas sam ih zvala da ih pitam kolike su šanse da mu ovaj vikend dođem u posjetu i gospođa mi je rekla "nikakve" jer oni to sad prosljeđuju dalje na obradu. Kada realno mogu očekivati posjetu? Da li sam ja dobro shvatila da prije nego što socijalna služba dođe u provjeru (dakle prije njihovog odobrenja) ja ne mogu u posjetu ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, on je prebačen u Glinu 8.7. i predao je zahtjeve za posjetom, ja mu nisam odobrena (iako smo najnormalnije imali posjete u Remetincu), dakle skroz drugi hijerarhijski sustav i sve se na novo mora provjeravati. Naknadno mi je poslao (preko pisma) tu potvrdu na kojoj piše da živimo zajedno u zajedničkom kućanstvu i ja sam ju ovjerila kod javnog bilježnika. Glini sam ju faksirala 16.7. Danas sam ih zvala da ih pitam kolike su šanse da mu ovaj vikend dođem u posjetu i gospođa mi je rekla "nikakve" jer oni to sad prosljeđuju dalje na obradu. Kada realno mogu očekivati posjetu? Da li sam ja dobro shvatila da prije nego što socijalna služba dođe u provjeru (dakle prije njihovog odobrenja) ja ne mogu u posjetu ili?

Da,prije posjete socijalnog rada teško...posjetite centar i zatražite referenta koji vodi vaš slučaj.Ukoliko zavlači podnesite pritužbu ravnatelju istog radi odugovlačenja.Isto tako upravi za zatvorski sustav uputite dopis da vam se uskračuju vaša prava zajamčena zakonom (zakon o izvršenju kazne zatvora),i naposljetku uputite pritužbu na rad referentne službe kaznionice glina upravitelju.Sve to podnesite tako da dobijete urudžbeni ili sa povratnicom kako bi ostavili traga....

Morate znati da oni itekako imaju "takta" pa vam nakon nekog određenog vremena uskračivanja odobre posjetu uz obrazloženje kako su trebale biti izvršene neke dodatne provjere.Lažu.....Vi,kao i vaš dečko podjednako izdržavate "kaznu"...dok je on unutra pod prismotrom penologije,vi ste pod pritiskom zakona koji vam nešto može ili ne mora odobriti.

Isto tako ta ista provjera se može riješiti vrlo brzo i temeljem nje možete nastaviti sa slobodnim posjetama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim ja sam za to da se provjera napravi, ali stvarno ovo mi više nema smisla. Ja sam mu sve što ima, čak mu niti paket sa stvarima ne mogu odnijeti, a budući da živimo zajedno sve njegove stvari su kod mene. Već mu mjesec dana nitko nije bio u posjeti... uopće me strah pomisliti na to kako je to njemu teško palo. Ne razumijem što traje toliko dugo?? I svaki tjedan zovem i svaki tjedan mi referentica govori iste stvari "morate čekati provjeru" Pa dokle???!!?? Koliko da ja čekam?? Strah me ulaziti u ove silne "pritužbe" jer se bojim da neće utjecati na njegov boravak unutra. Ne znam kako mi prije nije palo na pamet otići u centar za socijalnu skrb... nadam se da će mi oni pomoći. Idem sutra ujutro, držite fige!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija