Jump to content

promjena godišnjeg bez pisane zapovijedi


Gillet

Preporučene objave

danas sam obaviješten da ne mogu koristiti godišnji koji mi je odobren po planu g.odmora od 28.07. do 26.08. 2014. u mom pododsjeku rade 1 časnik i dva doč. kolega doč. je bio na bolovanju po F dijagnozom, trenutno je na G.O. i trebao bi početi raditi 28. 07. kad počinje moj godišnji. No, zapovjednik je odlučio da ja ne mogu koristiti svoj go. u navedenom terminu jer moram biti uz kolegu??? koo dadilja??na moj upit o pisanoj zapovijedi odgovoreno mi je da je usmena zapovijed dovoljna... Uplatio sam ljtovanje (4.000 kn ) za termin od 28. 07. bolja polovica isto ima godišnji u tom terminu,...

zanima me koje su moje opcije u ovom slučaju..8 godina sam odvojen od obitelji, pet dana u tjednu sam u stinky vojarni i jedino što imam je godišnji kad mogu biti sa obitelji...razumijem da se godišnji ukida ili mijenja zbog nekih važnih stvari .. ali ovo...

zaboravih sam napisati da imam i 16 slobodnih dana koje nikako ne mogu iskoristiti a moram ih po pravilniku? iskoristiti unutar četiri mjeseca,, dani su ostvareni u travnju mjesecu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti ne radiš pa ga "pametno" savjetuješ.šta će biti kad se vrati sa bolovanja ?sve po starom ? (ako je OK).

 

normalno da ce bit sve po starom ,, kako se kome sprdne,,u mojoj firmi nitko nije dobio riješenje o g.o. samo papir sa podatkom koliko dana imas.. u po mojim informacijama u hkov su dobili takova riješenja,,,mi ne,,no, koliko sam čitao u pravilniku zapovjednik ima faraonske ovlasti pa može prekidati mijenjati g.o. kak mu se sprdne a mi na dnu prehrambenog lanca možemo se ,zna se što,, ovo mi je zadnji godišnji,druge godine me supiraju ko staru kantu , pa sam malo ustedio da provedem na moru nesto dana sa obitelji jer u mirovini sumnjam da cu si mici priustiti tako nesto,,no to je za "sustav" apsolutno nebitno,,, ispričavam se , izgleda da pisem bedastoće i zamaram ovaj forum, no nakon 23 godine u profesionalnim postrojbama HV osjećam se ko zadnje govno pa sam se malo pojadao ovdje,, nemojte mi zamjeriti ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče slobodnih dana ako Vam ne odobre njihovo korištenje pismeno zatražite isplatu istih od personalne službe (s-1 obavezno uzeti potvrdu da ste zahtjev predali, a u vezi godišnjeg ako ste dobili pisano rješenje o godišnjem imate ga pravo u tim terminima i koristiti (osim u slučajevima ugroze države i sl.). Ako vaš direktno nadređeni ne želi to ispoštovati žalite se slijedećem zapovjedniku po uspravnici ili jednostavno nazovite pravnu službu u Stančićevoj i objasnite im o čemu se radi i koja su vaša prava obzirom da, kako navodite, ste rezervirali ljetovanje i platili ga a sada praktički zbog nečijeg hira, a bez evidentne hitne potrebe, vam se to isti uskraćuje. Napominjem najbolje je ako sve imate pismeno dokazivi (tzv.pismeni trag) .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao sto sam u prethodnom postu napisao, nemam riješenje o godišnjem odmoru,ove godine ga nismo dobili,, samo dokument na kojem stoji koliko dana godišnjeg imamo...ovo o izmjeni godišnjeg samo zbog ugroze ,elementarne katastrofe i sl. mislim da pobija pravilnik koji kaže da zap. samostalne bojne zbog potreba službe može prekinuti onosno promijeniti termin g.o. kako mu se svidi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao sto sam u prethodnom postu napisao, nemam riješenje o godišnjem odmoru,ove godine ga nismo dobili,, samo dokument na kojem stoji koliko dana godišnjeg imamo...ovo o izmjeni godišnjeg samo zbog ugroze ,elementarne katastrofe i sl. mislim da pobija pravilnik koji kaže da zap. samostalne bojne zbog potreba službe može prekinuti onosno promijeniti termin g.o. kako mu se svidi...

 

Ne znam postoji li neki poseban režim za radni odnos časnika u obrambenim snagama.

No po ZOR-u poslodavac je taj koji odlučuje o godišnjem odmoru i o tome kad ga radnik može koristiti.

Odluku o vremenu korištenja godišnjeg odmora ste trebali dobiti u pisanom obliku do kraja lipnja. Doduše, nije do kraja jasno koji dokument je donesen jer spominjete plan godišnjih odmora ali i navodite da niste dobili odluku u pisanom obliku.

Po ZOR-u poslodavac do kraja lipnja mora napraviti plan korištenja godišnjih odmora i pri tome mora uzeti u obzir potrebe organizacije rada te mogućnosti za odmor raspoložive radnicima.

 

Ako poslodavac raspored korištenja godišnjeg odmora ne utvrdi u skladu sa ZOR-om ili ako u propisanom roku radnika ne obavijesti o trajanju i razdoblju korištenja godišnjeg odmora počinio je teži prekršaj iz čl. 293. st. 1. t. 15 ZOR-a. To što je počinjen prekršaj nažalost ne znači da će Vam to pomoći da godišnji iskoristite u terminu u kojem su Vam ga realno odobrili pa povukli. Ne u ovoj zemlji.

 

Međutim, zašto ne biste iskoristili one mogućnosti koje su Vam na raspolaganju?

 

Možete se u pisanom obliku obratiti poslodavcu tj. onome kome se trebate obratiti, napisati da nije izrađen raspored korištenja godišnjih odmora u pisanom obliku i da niste dobili odluku o korištenju godišnjeg odmora u pisanom obliku, da ste samo usmeno obaviješteni, da ste prema toj obavijesti već uplatili boravak u hotelu te da se sad traži od Vas da to sve promijenite, i to na temelju usmene obavijesti. Upitajte u tom dopisu i zašto kolegi treba dadilja (možda ne baš tim riječima :-). I zatražite da Vam odluku dostave u pisanom obliku.

 

Možete pitati hoće li sad vaše zapovjedništvo snositi trošak otkazivanja rezervacije i sve one troškove koji su već nastali Vama i Vašoj obitelji zato što sad morate otkazivati ljetovanje koje ste rezervirali na temelju riječi Vašeg starješine (ili koga već). (To nema pravnu težinu, ali pritiska ljude.)

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala naiscrpnom odgovoru,, no.. ovako, donesen je i potpisan plan godisnjeg no nije mi uručen,, nebitno,,, kako sam prije napisao zapovjednik danas ima faraonske ovlasti i može to ukinuti,promijeniti isl.. do lani godisnji je mogao suspendirati sam o ministar i načelnih GS i to samo ako je stvarna frka, rat,potres isl , i to je ok,, e, danas svaki komadant može raditi kay hoce,,, ja mogu poduzeti sve ovo sto je kolega goggas naveo,, ali za to treba živaca, vremena ....i reultat je upitan,, srećom sa m uspio pomaknuti termin rezerviranog apartmana pa ču ipak vidjet mora,,bar se nadam,, sad mi g o počinje 21. ovog mjeseca,, no na posao moram ili 4. 08. ili 6.08. ili 11, 08.. gospoda sa respektabilnom VSS i vrhunski planeri će mi to javiti naknadno, telefonski... e, i onda moram delati do 20. 08. pa će mi onda velikodušno odobriti korištenje preostalih dana godišnjeg .. domovini vjeran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija