Jump to content

prava oca???


abc1

Preporučene objave

Poštovani,

nažalost, našao sam se u problemu.

Naime, djevojka, s kojom sam hodao kratko i ja smo se odlučili za osnivanje obitelji. Iz ljubavi smo napravili dijete i dogovorili datum vjenčanja. Nakon tri mjeseca trudnoć počela me odbijati i vršiti konstantan mobing i vrijeđanja. Pretpostavljao sam da su to hormonalne promjene, ali ipak nisam dozvolio da me u potpunosti gazi. U jednom smo trenutku prekinuli vezu i dogovorili da ćemo zadržati prijateljski odnos, što doduše nije bila moja odluka nego njena, a ja sam to morao prihvatiti kako bih mogao biti otac.

Ja sam svejedno do kraja želio da se oženimo da se djetetu da maksimum.

Sad, kada djete ima mjesec i pol dana, ona protiv mene priprema nekakvu tužbu. Ovlaš sam se raspitao i ponešto pročitao pa uvidio da nemam ama baš nikakvih prava, ako je ona zdrava, što je, izgleda, dovoljan uvijet da ona uzme dijete.

Zna li tko među vama na koji bih se način ja mogao boriti za to dijete ili barem kojim bih alatima moga priuštiti više vremena djetetu.

Nažalost i velika smo razlika u stručnoj spremi (ona je uopće nema), radnom stažu i aktivnostima. Sve se svodi na ideju da plaćam alimentaciju i uzdržavam i nju i djete, dok ona leži ili putuje svijetom. Osjećam se ko Alan Harper iz dva i pol muškarca, koji daje i zadnju lipu da bi ona pila "čimičange".

Ako tko ima kakav savijet, bio bih jako zahvalan.

 

Ažurirano

 

I, da, djete ima i njeno i moje prezime. upisan sam kao otac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

nažalost, našao sam se u problemu.

Naime, djevojka, s kojom sam hodao kratko i ja smo se odlučili za osnivanje obitelji. Iz ljubavi smo napravili dijete i dogovorili datum vjenčanja. Nakon tri mjeseca trudnoć počela me odbijati i vršiti konstantan mobing i vrijeđanja. Pretpostavljao sam da su to hormonalne promjene, ali ipak nisam dozvolio da me u potpunosti gazi. U jednom smo trenutku prekinuli vezu i dogovorili da ćemo zadržati prijateljski odnos, što doduše nije bila moja odluka nego njena, a ja sam to morao prihvatiti kako bih mogao biti otac.

Ja sam svejedno do kraja želio da se oženimo da se djetetu da maksimum.

Sad, kada djete ima mjesec i pol dana, ona protiv mene priprema nekakvu tužbu. Ovlaš sam se raspitao i ponešto pročitao pa uvidio da nemam ama baš nikakvih prava, ako je ona zdrava, što je, izgleda, dovoljan uvijet da ona uzme dijete.

Zna li tko među vama na koji bih se način ja mogao boriti za to dijete ili barem kojim bih alatima moga priuštiti više vremena djetetu.

Nažalost i velika smo razlika u stručnoj spremi (ona je uopće nema), radnom stažu i aktivnostima. Sve se svodi na ideju da plaćam alimentaciju i uzdržavam i nju i djete, dok ona leži ili putuje svijetom. Osjećam se ko Alan Harper iz dva i pol muškarca, koji daje i zadnju lipu da bi ona pila "čimičange".

Ako tko ima kakav savijet, bio bih jako zahvalan.

 

Ažurirano

 

I, da, djete ima i njeno i moje prezime. upisan sam kao otac.

 

Moj bi vam savjet bio da podnesete prijedlog sudu da vam se odredi alimentacija i susreti vidjanja sa dijetetom.Trebali bi angazirati odvjetnika ili neku strucnu osobu koja vam moze napisati prijedlog sudu.

Dijete vam nemoze biti povjereno na skrb i odgoj ne samo zato sto je majka zdrava nego zato sto je u pitanju dojence.

Majku dijeteta mislim da niste duzni uzdrzavati buduci da je sposobna za rad ali dijete jeste.

Buduci da ste naveli da majka djeteta sprema nekakvu tuzbu,moj bi vam savjet bio ukoliko pridonosite uzdrzavanju djeteta da majci ne dajete novce na ruke nego joj uplacujte na tekuci racun odredjeni iznos sa OBVEZNOM naznakom alimentacija za navedeni mjesec.Uplatnice cuvajte tako da u sudskom procesu mozete dokazati da ste doprinosili za dijete jer sve ono sto ste eventualno dali majci se smatra poklonom za dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost i velika smo razlika u stručnoj spremi (ona je uopće nema), radnom stažu i aktivnostima. Sve se svodi na ideju da plaćam alimentaciju i uzdržavam i nju i djete, dok ona leži ili putuje svijetom.
Dijete je proizišlo iz kratke veze. Velike razlike na raznim životnim područjima. Vidjela je da ste ok i da ste osoba koja se želi odgovorno brinuti za dijete. Nadalje, pretpostavljam da zarađujete najmanje državni prosjek ili više od toga. Dali ste se upecati, a onda Vas je odbacila jer joj više ne trebate i samo joj "smetate" u njezinim planovima. Obzirom da se trenutačno pravno nalazite u pravnom statusu roditeljske ravnopravnosti (ili ako hoćete "ravnopravnosti") u kojem nema roditelja kojem je dijete povjereno niti stalno, niti privremeno, ona vjerojatno želi uložiti tzv. tužbu za povjeru djeteta njoj na odgoj i brigu (razgovornim jezikom rečeno: "skrbništvo") i time ozakoniti sadašnje činjenično stanje i poziciju majke dojenčeta.

 

Ne znam kako stoje stvari s viđanjima, da li možete do djeteta, kako i koliko, ali možete pokrenuti proces u kojem ćete službeno zatražiti da se odrede termini viđanja i druženja s djetetom, tzv. privremena mjera. Ili možete čekati da ona pokrene gore navedeni postupak (koji može potrajati dugo mjeseci ili čak koju godinu!) pa će se unutar toga ionako definirati kada, što i koliko.

 

P.S. Obzirom da nema roditelja kojem je dijete sudski dodijeljeno na brigu, ona nema pravo onemogućavati Vam viđanja tj. odvajati Vas od djeteta u bilo kojem razumnom i primjerenom terminu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija