Jump to content

prvo ročište


rory87

Preporučene objave

Rasprava je zavrsena jucer, zadovoljavajuca kazna, ako vrhovni sud neodluci drugacije.

 

Ako se nitko neće žaliti, VSRH se neće ništa ni pitati.

 

Mogu li vam postaviti ovdje pitanje uvezi imovinsko pravnog zahtjeva za naknadu stete za dusvenu bol, ili da otvorim novu temu?

 

Možete ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me ovako : Oštećenica ce najvj. podnjeti imovinsko pravni zahtjev za naknadu za dusevnu bol, moj suprug ce najvj dobiti otkaz na poslu u MORH-u, te ako se steta nebude imala sčega naplatiti, dali mogu ovrsiti stan koji je na meni i pod hipotekom?On nije ni suduznik, niti jamac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav, mozete li mi odgovoriti, vezano uz sve ovo; moj suprug je duzan nakon pravomocnosti vratiti novac koji je uzeo iz kockarnice( ne kockarnici, nego u drzavni proracun), ako nebude u mogucnosti vratiti ga duzi period , dali ce mu odrediti zatvorsku kaznu zbog toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...moj suprug je duzan nakon pravomocnosti vratiti novac koji je uzeo iz kockarnice (ne kockarnici, nego u drzavni proracun)...

 

To je znači oduzimanje protupravno stečene imovinske koristi. Ali zar kockarnica nije postavila IP zahtjev?

 

...ako nebude u mogucnosti vratiti ga duzi period , dali ce mu odrediti zatvorsku kaznu zbog toga?

 

A njemu je što točno izrečeno? Uvjetna osuda ili uvjetna osuda s dvostrukim uvjetom ili djelomična uvjetna osuda? Morate precizirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izrecena mu je djelomicna osuda 3 godine uvjetne i 10 mj zatvora( a posto je odsluzio 2 mj. u istraznom ostaje mu 8).

Kockarnica nije postavila imovinsko pravni zahtjev( vjerovatno jer je tu svota novca od 20000 kn, pa im se vjerojatno neisplati ...), ali mu je receno da od pravomocnosti 90 dana mora uplatiti novac u drzavni proracun...

pa me zanima ako nebude u mogucnosti dali mu mogu zamjeniti to zatvorom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo bi ipak bila "obična" uvjetna osuda.

 

Ukoliko je ona izrečena s tzv. dvostrukim uvjetom, a on se ne ispoštuje, postoji mogućnost opoziva. Ukoliko dvostrukog uvjeta nema, onda po mom mišljenju, neće doći do opoziva, ali ostaje obveza osuđenika, koja se tada može i prisilno naplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad je sudac izricao kaznu rekao je da se izrice djelomicno uvjetna kaznu.

On je zapravo osudjen na 1, 4 godina zatvora, ali se 6 mjeseci zamjenilo sa 3 godine uvjetne pa je ostalo 10 mj zatvora...

Da, pise naplata uz prijenju ovrhom, ali zato govorim sto on nece imati primanja nikakva nece se imat scega naplatiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 564. st. 1. http://www.zakon.hr/z/174/Zakon-o-kaznenom-postupku

 

Još jednom - ukoliko je vraćanje protupravno stečene imovinske koristi postavljeno kao tzv. dvostruki uvjet u sklopu izrečene djelomične uvjetne osude (prema napisanome, obzirom na točno preciziran rok vraćanja ispada da jeste, ali ne mogu to decidirano reći, jer nemam uvid u presudu) - postoji mogućnost opoziva. Bi li doista i došlo do opoziva, to je čisto hipotetiziranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 564. st. 1. http://www.zakon.hr/z/174/Zakon-o-kaznenom-postupku

 

Još jednom - ukoliko je vraćanje protupravno stečene imovinske koristi postavljeno kao tzv. dvostruki uvjet u sklopu izrečene djelomične uvjetne osude (prema napisanome, obzirom na točno preciziran rok vraćanja ispada da jeste, ali ne mogu to decidirano reći, jer nemam uvid u presudu) - postoji mogućnost opoziva. Bi li doista i došlo do opoziva, to je čisto hipotetiziranje.

 

Mogu li vam ovdje citirati presudu ili da vam se javim u poruke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav nisam vam stigla dugo odgovorit, ugl moj suprug je dobio opomenu da plati iznos ukradeni, ili ce se zamjeniti kaznom zatvora.

Međutim sudac koji mu ej presudio mu je rekao jedino ako se oglusi na opomene da to moze biti ali da to rijtko kada rade.

Sada imam jedno pitanje u vezi vojnoga suda, mogu li vam ovdje napisati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija