Jump to content

U začaranom krugu...


Kalimero_91

Preporučene objave

Pozdrav poštovanim forumašima!

 

Zaposlen sam kao državni službenik sa SSS na neodređeno, položio sam državni ispit. U međuvremenu završavam 3 godine više škole, stječem naziv stručnog prvostupnika.

I sada dolazi do toga da se ne mogu prijaviti na natječaj za radna mjesta sa višom školom jer nemam iskustva i položen državni ispit za VŠS, a ne žele mi odobriti pripravnički staž unutar firme. Mogu li me tako vrtiti u krug do mirovine?

 

Molim vas neki savjet!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ne zna kako stati tome na kraj? Zaboravio sam još napomenuti da na radnim mjestima za koje je potrebna VŠS rade sa SSS, ali oni imaju više staža unutar firme, ali ne i na tom radnom mjestu, a ja sa VŠS ne mogu to raditi, jer kao nemam staža...

I to je sve i dalje ostalo tako i nakon sistematizacije. Pa tko je tu lud u ovoj državi? Htio sam upisati još dvije godine faksa, ali ne vidim zašto, kada se ovdje samo nerad vrednuje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ne zna kako stati tome na kraj? Zaboravio sam još napomenuti da na radnim mjestima za koje je potrebna VŠS rade sa SSS, ali oni imaju više staža unutar firme, ali ne i na tom radnom mjestu, a ja sa VŠS ne mogu to raditi, jer kao nemam staža...

I to je sve i dalje ostalo tako i nakon sistematizacije. Pa tko je tu lud u ovoj državi? Htio sam upisati još dvije godine faksa, ali ne vidim zašto, kada se ovdje samo nerad vrednuje...

 

Predlažem da se obratite samom vrhu državne službe za koju radite. Ovi predstojnici i načelnici koji su niže rade kako hoće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predlažem da se obratite samom vrhu državne službe za koju radite. Ovi predstojnici i načelnici koji su niže rade kako hoće.

E u tome i je problem, obratio se jesam i oni su odgovorili pismeno da se ne mogu mješati u to, jer kao predstojnik ima neku vrstu autonomije da provodi kadroviranje kako on misli da je najbolje.

A predstojnik je naravno stranački izabran pa radi što ga je volja... Imam li neku osnovu za tužbu ili su takvi zakoni da je to kod nas sve pravno legalno pa da kupim stvari i pakiram se za Kanadu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija