Jump to content

stjecanje bez osnove?


lola86
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav,

 

suvlasnica sam oranice u 1/4 dijela, a brat u 3/4..brat je sklopio ugovor o zakupu s nekim za cijelu oranicu, kako nezz, te na temelju tog ugovora dobiva zakupninu, poticaje itd..sto mi je ciniti? znam da imam pravo traziti dio iznosa (sukladno mojoj 1/4 za razdoblje unazad 5 g, al sto ubuduce, ici na nistetnost ugovora za moj dio buduci nema mog potpisa?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sukladno odredbi čl.41 st.1 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, ugovor bez Vašeg postpisa je ništetan budući da zakon propisuje sljedeće:

"

Članak 41.

(1) Za poduzimanje poslova koji premašuju okvir redovitoga upravljanja (naročito promjena namjene stvari, veći popravci, dogradnja, nadogradnja, preuređenje, otuđenje cijele stvari, davanje cijele stvari u zakup ili najam na dulje od jedne godine, osnivanje hipoteke na cijeloj stvari, odnosno davanje pokretne stvari u zalog, osnivanje stvarnih i osobnih služnosti, stvarnoga tereta ili prava građenja na cijeloj stvari) potrebna je suglasnost svih suvlasnika"

Sukladno tome, možete zahtjevati razvrgnuće vlasništva i/ili naknadu u dogovoru s Vašim bratom ukoliko on ne pristane možete podnijeti tužbu nadležnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija