Jump to content

potraživanje razlike za bolovanje


masnica3

Preporučene objave

Bila sam na bolovanju - komplikacije u trudnoći od 10. 2010 do 04. 2011 godine.

Naknadu za bolovanje sam dobijala 4251,58 kn max na nivou države bez

obzira što po kolektivnom ugovoru sam trebala dobiti razliku za bolovanje do 85% plaće kod mene je to konretno bilo svaki mjesec 3.000,00 kn manje. S obzirom da sam promjenila pslodvca dali mogu utužiti razliku bolovanja ili je to već zastarjelo .

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tog kolektivnog ugovora koji je na ovaj način uredio pravo koje ste koristila, naime u vašem slučaju naknadu plaće nije vam ni obračunavao ni isplaćivao poslodavac već netko drugi sukladno tada važećem Zakonu, tako da vjerujem da s uspjehom ne možete utužiti ovu razliku, iako ukoliko griješim s ovim prvim navodom, dajte me ispravite na način da ovdje pastirate tu odredbu i navedete o kojem se to ugovoru radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tog kolektivnog ugovora koji je na ovaj način uredio pravo koje ste koristila, naime u vašem slučaju naknadu plaće nije vam ni obračunavao ni isplaćivao poslodavac već netko drugi sukladno tada važećem Zakonu, tako da vjerujem da s uspjehom ne možete utužiti ovu razliku, iako ukoliko griješim s ovim prvim navodom, dajte me ispravite na način da ovdje pastirate tu odredbu i navedete o kojem se to ugovoru radi.

 

 

Kolektivni ugovor za ustanove u kulturi grada zagreba, 2010 god, po kome se bolovanje zbog sebe - bolesti isplaćuje poslije 42 dana 85% od prosjeka plaće i kod drugih bolovanja se to uredno isplaćivalo razliku od fonda do prosjeka plaće iao je bolovonja od fonda 4251,00 kn kao i komplikacije.

Po zakonu o javnim službenicima što smo i mi bolovanje na kmoplikacijama je bolest kao i svaka druga i druge institucije uredno isplaćuju čak i pomoć za bolovanje dulje od 90 dana.

 

Dajem članak tada važećeg kolektivnog ugovora

 

Članak 60.

 

Ako je zaposlenik odsutan s rada zbog bolovanja prvih 42 dana, za invalide rada prvih sedam dana, pripada mu naknada plaće u visini 85% od osnovice za naknadu plaće koja se utvrđuje prema propisima o zdravstvenom osiguranju, a čini je prosječan iznos zaposlenikove plaće u zadnja tri mjeseca prije mjeseca u kojem je nastupilo bolovanje.

Ako je zaposlenik odsutan s rada zbog sebe 43 dana i duže, za invalide rada osam dana i duže, pripada mu razlika između naknade za bolovanje koje prima od Hrvatskoga zavoda za zdravstveno osiguranje i visine naknade iz stavka 1. ovoga članka.

Ako je zaposlenik na bolovanju zbog profesionalne bolesti ili ozljede na radu pripada mu naknada u visini 100% od osnovice za naknadu plaće koja se utvrđuje prema propisima o zdravstvenom osiguranju, a čini je prosječan iznos zaposlenikove plaće isplaćen u zadnja tri mjeseca prije mjeseca u kojem je nastupilo bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

takoder bi se nadovezala na temu,dakle,bila sam na bolovanju-komplikacije u trudnoci,zaposlena na neodredeno,dali se isplacuje naknada u visini bruto ili neto place,ako je za komplikacije 100%,,ako sam prijavljena na 2900 bruto,a neto je iznosio 2260,koji iznos se obracunava za isplatu...?te isto pitanje za porodiljni i rodiljni dopust,dali se isplacuje naknada u visini bruto ili neto place?'hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija