Jump to content

dobivanje vlasničkog lista sa uknjiženim ugovorom o služnosti prolaza


dhrvatin

Preporučene objave

pozdrav

predao sam zahtjev za dobivanje građevinske dozvole. problem je u tome da između naše parcele i ceste je nekoliko kvadrata državnog teritorija cca 5kvadrata..tih nekoliko kvadrata raste obična trava ..ne žele mi dat dozvolu za gradnju dok ne dobijem dozvolu od države za prolaz preko tog zemljišta a to se čeka godinama..dali je moguće dobit dozvolu bez tog papira?? Naglašavam da je parcela na selu i tih nekoliko kvadrata ne može ničemu služit osim meni da prelazim preko toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani!

 

Pokušajte zatražiti služnost prolaza preko te čestice .Zahtjev se podnosi općinskom sudu mjesta gdje se nekretnina nalazi .Zahtjev Vam treba sastaviti odvjetnik .

Odvjetnik će Vas znati savjetovati što da ustvari tražite da li služnost neku ili zamjenu tih 5 m sa Vaših 5 m na nekom drugom mjestu ,ili kupnju .Za odvjetnika ili Vama poznatu pravno educiranu osobu trebate pribaviti :

-izvadak iz zemljišne knjige , izvadak iz katastra o posjedu,potvrdu o namjeni tih čestica na kojima želite graditi .Ta potvrda o namjeni zemljišta se dobiva u Županijskom uredu za urbanizam kojemu pripada taj dio .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija