Jump to content

Neispunjavanje Odluke HAKOM-a i prebacivanje potraziva na Agenciju za naplatu duga


puppyhill

Preporučene objave

Postovani,

 

Molim Vas za pomoc i uputu o daljnjim koracima u slucaju naplate dugovanja od Operatera Tele2.

 

Kome trebam platiti dugovanje ako je ono greskom prebaceno na Agenciju za naplatu dugovanja CEI i time se nepostovala odredba i Odluka donesena od strane agenicije HAKOM dana 30. svibnja 2014?

 

Odlukom je HAKOM umanjio iznos mojeg racuna i dugovanja prema Tele2 za iznos od 191,86. Tele2 se izjasnio da priznanje vece umanjenje u iznosu od 315,16 kn. Istom je Odlukom HAKOM dao obvezu Operateru da u roku od 15 dana od primitka obavijesti izda novi racun, a u skladu s Pravilnikom o nacinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektronickih komunikacijskih mreza i usluga i Zakona o elektronickim komunikacijama. Operater nije ispostovao svoju duznost.

 

Nakon sto je proslo vise od dva mjeseca, odlucila sam ih kontaktirati i raspitati se gdje je racun. To sam napravila 19.8. Tele2 mi je odgovorio 2.9. da je dugovanje prebaceno na Agenciju CEI. Iz Agencije CEI tek sam jucer na svoju adresu dobila dopis u kojem je navedeno dospjece placanja 11.9. U dopisu je osim duga po glavnici i zateznih kamata koje zelim platiti i zaracunat odvjetnicki trosak kojeg odbijam platiti zbog pogreske napravljene od strane Operatera.

 

Dodatno, Operater je netocno tvrdio da mi je slao opomene za placanje racuna i kao zadnji korak naplate dugovanja, prebacio dugovanje na Agenciju CEI. Netocna je i tvrdnja da prema Članku 29. Pravilnika o nacinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektronickih komunikacijskih mreza i usluga nisu duzni ispostaviti racun. To u pravilniku ne pise. U članku 29 Pravilnika, točka 11 pise: ''U slucajevima kada se u postupku pred Agencijom utvrdi da je operator postupio suprotno odredbama Zakona i podzakonskih propisa, Agencija ce operatoru odlukom naložiti najucinkovitije mjere za uklanjanje utvrdjenih povreda.''

 

Mozete li mi sugerirati koji su daljnji koraci? Kome da tocno platim dugo po glavnici i kamatu? Agenciji CEI ili Tele2? Moram li pismeno osporiti izdan dopis bez ikakvih placanja i cekati korekciju?

 

Javite ukoliko je potrebno poslati privitke mailova, dospjeca duga i Odluke HAKOM-a.

 

Hvala puno i nadam se da mozete dati brzi odgovor.

 

Lijep pozdrav,

Lana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

opertater je dužan, u skladu sa odlukom HAKOM-a, ispostaviti novi račun.

novi račun bi trebali platiti u zakonskom roku po ispostavi računa.

ako operater proda dug, po starom računu, a o tome ne obavjesti dužnika je nepoštena radnja operatera.

ja bi čekao rješenje za ovrhu i istu ovrhu u zakonskom roku u cijelosti osporavao.

pozvao bi se na zastaru potraživanja, Zakon o zaštiti potrošača. na raspravi bi tražio uplatnicu iz koje se vidi da je plaćeni iznos prema ugovoru o prodaji duga. ako nema uplatnice ugovor o prodaji duga je fiktivan dakle ništav.

bilo bi poželjno angažirati odvjetnika. ako dobijete spor druga strana plaća troškove ali ako takav zahtjev postavite na raspravi ili prije i odgovoru na tužbu.

 

ali dug je vaš i vi odlučujete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Hvala na povratnoj informaciji! Nisam sigurna koliko se usudim cekati ovrhu jer ne zelim da mi zbog njihove greske zablokiraju racune. To se dogadja prilikom ovrhe, istina? Cula sam, doduse da nije isto za svaki slucaj. Ako nije u pitanju drzavna firma, ne mogu mi bez znanja sjesti na racun, nego se mora proci kroz postupak.

 

''ako dobijete spor druga strana plaća troškove ali ako takav zahtjev postavite na raspravi ili prije i odgovoru na tužbu.'' - S obzirom da je danas dospjece duga, dug necu platiti, ali zelim poslati obavijest da sam u procesu zalbe Trzisnoj inspekciji ili Povjerenstvu za zastitu potrosaca cime bi se trebala naplata duga zaustaviti. Postoji li ta mogucnost?

 

Lijep pozdrav,

Lana

 

opertater je dužan, u skladu sa odlukom HAKOM-a, ispostaviti novi račun.

novi račun bi trebali platiti u zakonskom roku po ispostavi računa.

ako operater proda dug, po starom računu, a o tome ne obavjesti dužnika je nepoštena radnja operatera.

ja bi čekao rješenje za ovrhu i istu ovrhu u zakonskom roku u cijelosti osporavao.

pozvao bi se na zastaru potraživanja, Zakon o zaštiti potrošača. na raspravi bi tražio uplatnicu iz koje se vidi da je plaćeni iznos prema ugovoru o prodaji duga. ako nema uplatnice ugovor o prodaji duga je fiktivan dakle ništav.

bilo bi poželjno angažirati odvjetnika. ako dobijete spor druga strana plaća troškove ali ako takav zahtjev postavite na raspravi ili prije i odgovoru na tužbu.

 

ali dug je vaš i vi odlučujete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija