Jump to content

Rješenje o ovrsi i poziv na raspravu


Toni86

Preporučene objave

Pozdav svima.

Radi se o sljedecem problemu treba mi odg.samo da znam sta me ceka kad dodem na sud:

Napravio sam policu dopunskog osiguranja koju nisam u cijelosti platija prvu godinu a onda je Hzzzo automatski produzio i iducu bez moga znanja i obavijesti,da bi mi nakon godinu dana poslali ovrhu za iznos od dvije godne putem javnog biljeznika.

Na tu ovrhu sam ulozio zalbu i doslo mi je rjesenje u 7.misecu ove godine citiram:

"Opcinski sud u Splitu po sudcu...rjesio je:

I.Stavlja se izvan snage rjesenje o ovrsi koje je donio javni biljeznik ... u dijelu kojim je odredena ovrha uz ukidanje provedenih radnji

 

II.Postupak ce se nastavit kao u povodu prigovora protiv platnog naloga.

 

I danas mi je dosa poziv na sud za glavnu raspravu radi upalte.Sad mi nista nije jasno sta mogu sad ocekivat kad dodem na sud?

Unaprijed hvala svima na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

pa gle, ne možeš očekivati niš dobroga. Tamo ćete doć, tužitelj će reć da on ustraje kod tužbe i da si ti sužan platiti te dvi godine, jer da po nekom članku Zakona o dopunskom zdravstvenom osiguranju to se automatski produžava (to trebaš provjeriti).

 

S druge strane ti ćeš ponoviti ono ča si reka u prigovoru i nadodati još da ti ne želiš policu DZO i da si suglasan da platiš tu jednu godinu (ili koliko je već ostalo od te prve godine), ali drugu nikako jer da po nekom članku tog istog zakona, polica se automatski otkazuje za narednu (drugu) godinu ako nije uredno podmirena prethodna godina.

 

Mislim da taj zakon i govori nešto tako. Tj. iz iskustva ljudi s kojima radin znan da im HZZO nije htio produžiti policu jer su bili neuredni platiše, pa njin je otkaza...

 

Ustraj pa što bude. Još malo prouči materiju tu. Pronjuškaj na po netu... sigurno ćeš naći nešta za te korisno.

 

Eee, ako želiš uzet nekog stručnjaka za sud odi do Rozite u Gundulićevu. Jako dobra osoba je.

 

Živ mi bio!

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija