Jump to content

Alimentacija i ovrha.


SnjeguljicaM

Preporučene objave

Eto ja kao nova na forumu imam problem i nadam se da će mi netko pomoći jer nemam sredstava za savjete odvjetnika .

Moj problem je sljedeći . Dvije godine već ne primam alimentaciju koja iznosi 1170 kuna za moje jedino dijete koja je sad 17. Bivši njoj daje za šopinge , za đeparac i plača školu od 300 kuna što ima i dokaze i tvrdi da je dao djetetu njezinu cjelokupnu alimentaciju na taj naćin. Znaći ja taj novac ni ne vidim iako je odlukom suda izrećeno , naruke majke. Sad sam mu rekla da počne plaćati na moj račun , ali on neće . Dali ikako mogu i kako putem ovrhe doći do novaca koje će trebati dijete za fax , jer on prijeti da ima svjedoke koji će reći da sam ja te novce dobila na ruku i da je uz to davao i djetetu. Da djetetu je dao što se smatra poklonom , a ne alimentacijom. Kako postupiti jer radi sr o 35,000 kuna koje tvrdi da je on dao djetetu. Prijeti svim i svačim , da sam ja pohlepna itd. Djetetove potrebe su kud i kamo veće od te alimentacije. Djete je na njegovoj strani jer ja sam zločesta mama veli. A cijelu obitelj je razorio on sa svojim ljubavnicama.Molim pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog alimentacije imaš pravo na besplatnu pravnu pomoć.

obrati se u državnu upravu.

 

do punoljetnosti djeteta imaš vremena da pokreneš prijedlog za ovrhu temeljem ovršne isprave (pravomoćne presude). kad djete navrši 18 godina nemožeš više biti njegov zastupnik.

tražiti isplatu neisplaćenih svota alimentacije uvećano za zakonske zatezne kamate.

za svakoi mjesec od pravomoćnosti odluke suda.

 

nakon djetetovog 18 rođendana istu alimentaciju može plaćati na djetetov račun, po dugovoru sa djetetom.

novac koji je djete primilo je dar oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

do punoljetnosti djeteta imaš vremena da pokreneš prijedlog za ovrhu temeljem ovršne isprave (pravomoćne presude). kad djete navrši 18 godina nemožeš više biti njegov zastupnik.

tražiti isplatu neisplaćenih svota alimentacije uvećano za zakonske zatezne kamate.

za svakoi mjesec od pravomoćnosti odluke suda.

nakon djetetovog 18 rođendana istu alimentaciju može plaćati na djetetov račun, po dugovoru sa djetetom.

novac koji je djete primilo je dar oca.

 

u ovom slucaju vrlo je izgledno da ce djete navrsiti 18 godina prije nego sto se naplati tih cca 50 000 kuna

 

pozicija majke u toj tuzbi je zz malodobnog djeteta

 

iz posta je jasno da se djete ne slaze s tom tuzbom

 

postavlja se pitanje da li dijete moze povuci tuzbu nastupanjem punoljetnosti pa time i prestankom mogucnosti da ga u njegovo ime zastupa jedan roditelj?

 

onda je to propala investicija

 

i "ljubavnice" ne bi trebalo mijesati

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija