Jump to content

Invalidska mirovina


Patnik

Preporučene objave

Poštovani,

 

imam 67 godina i u invalidskoj sam mirovini. Zanima me da li bih mogao 4 sata tjedno raditi (Ugovor o djelu) bez da izgubim svoja statusna prava glede invalidske mirovine. Da li kao fizička osoba mogu otvoriti žiro račun. Dakle ne radi se o nikakvom radnom odnosu. Na odgovoru zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete raditi na ugovor o djelu ako takav posao sadrži obilježja temeljem kojeg bi se mogao sklopiti ugovor o djelu.

 

Znači, nekakvi lakši poslovi.........

 

Ukoliko se nalazite u invalidskoj mirovini zbog opće ili profesionalne nesposobnosti za rad, možete raditi poslove temeljem ugovora o djelu, a to su kao što sam napisao, lakši poslovi sa manje odgovornosti i koji su uglavnom i slabije plaćeni.

 

Ugovor o radu smijete sklopiti samo ako ste u invalidskoj mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad, ali tada će vam mirovina biti umanjena za odprilike pola iznosa, ali dobivate i cijelu plaću te plaćate sve doprinose državi kao i svaki drugi zaposlenik.

 

Ako ste u invalidskoj mirovini zbog opće nesposobnosti za rad, ugovor o radu ne možete sklapati već samo ugovor o djelu koji se može sklopiti za vrstu poslova koje sam gore naveo.

 

Možete otvoriti i žiro račun u banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija