Jump to content

prvi prekršaj u drugoj županiji


anonimac1234

Preporučene objave

Jučer navečer zaustavila me policija u drugoj županiji nego gdje sam prijavljen zbog prebrze vožnje. Izmjerili su mi u naseljenom mjestu brzinu od 72 km/h. Pritom moram istaknuti dobru korektnost i uljudnost policajaca. Objasnili su mi prekršaj i da je propisana kazna za to 500 kn, ili 250 kn na licu mjesta što sam prihvatio. Dobio sam listić potvrde i policajac mi je objasnio kako neću biti evidentiran. Sad me zanima jesam li se kako mogao izvući bez kazne opomenom pošto mi je to prvi prekršaj? Inače mladi sam vozač...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svejedno je u kojoj je županiji počinjen prekršaj (ZOSPC vrijedi za sve županije u RH i ista su "pravila").

 

Ne znam da li je na ulazu u naseljeno mjesto u kojem si počinio prekršaj bio postavljen znak ograničenja brzine kretanja vozila, ali u svakom slučaju policajci su (kada su alkohol ili brzina kretanja vozila, "kratko crveno svjetlo", puna linija, pretjecanje kolone vozila i neki drugi ......da tako kažem "nezgodni" prekršaji - da ih sada ne nabrajam) uglavnom nemilosrdni.

 

E, da li si se mogao izvući samo sa opomenom, to je diskutabilno i o tome uglavnom odlučuje sud, ali možeš na donjem linku pročitati čl.294 stavak 5......, a vodi se i evidencija, pročitaj i stavak 6 istog zakona.

 

http://zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija