Jump to content

zastara duga banci


mmmm25

Preporučene objave

pozdrav

 

da opišem svojih slučaj. prije 7 godina u banci sam ostao u nedozvoljenom minusu koji je iznosio cca 5000 kn. nakon nekih pola godine su me zvali iz banke da dođem na dogovor o otplati duga i tada sam rijesio negdje oko petinu duga. od tada nisam nista rijesavao i pocetkom ove godine mi je došlo pismo od nekog odvjetničkog ureda da se javim kod njih u vezi otplate tog duga da se ne stvaraju dodatni troskovi,ali ja opet nisam otisao.

nikad mi nikakva ovrha od njih nije sjela niti dosla na finu,niti nikakav papir od njih. jucer sam bio kod njih u banci jer me zanimalo kakve je situacija sa tim i rekli su mi da je to bilo utuženje i da je sad sa svim troskovima i kamatama dug oko 10000. sad me zanima s obzirom da mi nikad nije sjela ovrha,s obzirom da je prošlo 6 godina od kad sam zadnji put bio u banci da li tu ima kakve osnove za zastaru duga???

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon 5 godina dolazi do apsolutne zastare duga.

zastaru dug možete prekinuti priznanjem duga (otplatom djela potraživanja,priznanjem duga pismenim ili usmenim ).

ako nisi priznao postojanje duga čekaj na rješenje za ovrhu.

protiv rješenja za ovrhu u zakonskom roku (po uputi o pravnom lijeku ) osporavaj dug u cijelosti zbog zastare.

na zastaru se moraš pozvati.

sudi ne pazi na zastaru po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija