Jump to content

preispitivanje pravomocne presude


joekifla

Preporučene objave

Znaći ja bi trebao odslužiti kaznu zatvora,nakon toga bi trebao tužiti i tražiti naknadu štete? Razloga ima vise.. od novih svjedoka, do priznaja tko je zapravo upravljao vozilom. npr automobil čak nije moj. a vlasnika nisu ispitali niti je dobio kaznu sto mi je dao automobil! greški ima dosta tak da se nadam poštenom suđenju. hvala na odg..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U inicijalnom postu govorili ste isključivo o lažnom iskazu, stoga je i moj odgovor bio kakav je bio.

 

Sada spominjete cit. "nove svjedoke, do priznanja tko je zapravo upravljao vozilom" - navedeno bi se moglo podvesti pod odredbu čl. 501. st. 1. t. 3. ZKP-a, kao mogućoj osnovi za podnošenje zahtjeva za obnovu kazeneog postupka. Ali... Zakon kaže "nove činjenice ili novi dokazi", dakle samo činjenice i dokazi kojih doista nije bilo u ranijem postupku, uz napomenu da ukoliko se sada neki vaš "kompa" predomislio i želi priznati da je lagao, da će, ukoliko mu se povjeruje (što je vrlo upitno), odgovarati za davanje lažnog iskaza. Nije baš bezazleno djelo.

 

I mala napomena - vlasnik automobila ne snosi apsolutno nikakvu kazneno-pravnu odgovornost zbog toga što vam je dao automobil da ga vozite, niti je pravno relevantno što automobil koji ste vozili nije vaš. Bitno je da ste vozili pod zabranom i za to ste suđeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je sto nisam ja vozio. Niti zaustavljen.. Nego se svodi na vidjenje.. Tj rekla kazala. Posto sluzbrna osoboa nije zaustavila automobil nego je upcila i prijavila mene kao vozaca. Nije prvi put, sud je vec ponistuo jednu prijavu. Posto sam imao dokaz da nisam bio u drzavi. Tako da mi je sada kriticno. 20-tog se motam javiti na sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njemu ćete biti dužni odazvati se (jer postoji mogućnost dovođenja), a po uručenju rješenja o upućivanju na izdržavanje kazne zatvora, imat ćete pravo žaliti se na isto rješenje i time dobiti malo na vremenu.

 

Također, moći ćete tražiti i odgodu izvršenja kazne zatvora, ali za to morate ispunjavati uvjete iz čl. 54. ZIKZ-a.

 

Ostalo vrijedi kako je dosad rečeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je sto nisam ja vozio. Niti zaustavljen.. Nego se svodi na vidjenje.. Tj rekla kazala. Posto sluzbrna osoboa nije zaustavila automobil nego je upcila i prijavila mene kao vozaca. Nije prvi put, sud je vec ponistuo jednu prijavu. Posto sam imao dokaz da nisam bio u drzavi. Tako da mi je sada kriticno. 20-tog se motam javiti na sud.

A prije je bilo pitanje kako vlasnik nije dobio prijavu za davanje vozila.

Zaustavljanje nije obavezno nego je dovoljno da je policajac vidio i prepoznao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije dobio, policajac je dosao kući i pitao mene jesam upravljao i takva pitanja. Rekao sam ne. Bio na rođendanu,imam svjedoke. Na to me napao i poceo vikati da ce me privesti. rekoh može, ali u svakom slućaju da izadje van. naravno nije.. tek nakon 7 puta je izašao van i zaprijetio mi.. kad tad cu te uhvatit.. cak je kolega koji je bio s njim odbio dati izjavu na sudu, tj dosao je drugi policajac ne taj koji je bio u autu. Tu informaciju mi je rekao policajac koji je bio zapravo u autu. Čuda....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi rekli da nisam ja. on je mozda vidio auto. Posvađao sam se prije 5 godina. i cijeli vrijeme me pokušava kažnjavati. Imam presudu s prekršajnog suda, oslobođen. Pokušao je jos jednom. istu takvu prijavu. ali nisam bio u državi pa sam imao dokaz.(putovnica). Tako da ne znam šta bi više trebao. otići iz države?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bespotrebno se vrtimo u krugu. Postoji pravomoćna presuda kaznenog suda i jedini način na koji se ona može izmijeniti jeste izvanredni pravni lijek, u ovom slučaju zahtjev za obnovu kaznenog postupka. Hoće li on "upaliti", zavisi ima li osnove za pozitivnu odluku po njemu. Ima li? Nemam pojma, jer nemam uvid u spis.

 

A policajca možete prijaviti ovdje - link.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija