Jump to content

Prekršajni nalog - 134/5


anonimno

Preporučene objave

Dragi forumaši

Jučer sam se vozila u osobnom autu, nisam propustila pješaka jer nisam vidjela ni znak za obilježavanje pješačkog prijelaza jer je bio na stupu od bandere još manje pješaka jer je sa moje desne strane bio poveći automobil a pješak se kretao od moje desne strane prema lijevoj. 2metra dalje policija. Imam osjećaj da je namješteno. Kazna mi je 1.110,00kn i kažnjivo po čl 134, stavak 5 Zakona o sigurnosti. Da li mi se isplati podnesti Prigovor na prekršajni nalog? Do sada nemam niti jedan kazneni bod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

novčanom kaznom od najmanje 1.000,00 kn kaznit će se vozač za prekršaj koji svojim vozilom prođe pored vozila koje je već zaustavljeno ili vozilaa koje usporava ispred pješačkog prijelaza radi propuštanja pješaka i izeći će mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom određene vrste ili kategorije do 3 mjeseca te 2 negativna boda.. onih 110,00 kn su troškovi postupka... imaš šansje xxxxxxxxxxx

 

post editiran!

molimo bez ostavljanja brojeva mobitela!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš šansje

 

ima sanse, naravno, ali sanse da tih 1000 nakon prigovora i takve obrane ode na vise.

 

zena nije zaustavila vozilo ispred obiljezenog pjesackog prijelaza po kojem se kretao pjesak i to je jos ucinila u trenutku dok je desno bocno drugo vozilo propustalo istoga, a ti joj kazes da "ima sanse"?! sto je tebi?

 

i zbilja, zasto ostavljas brojeve telefona? imas li joj nesto premudro za reci, rei joj tu, za to i sluzi forum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaj, nemaš opravdanja, a pogotovo ne opravdanja u kojima spominješ uzvisine, nizbrdice i slične stvari. Morala si stati, propustiti pješaka i to je to.

 

Svi mi vozači susreli smo se s situacijom kada pješak ko muha bez glave krene preko pješačkog prijelaza, ili "iritirajuće" sporo prelazi preko istog, al što se ZOPC-a tiče, on je gotovo uvijek u pravu i nikakvi argumenti vozača nisu do sada nikada uvaženi u bilo kojem prekršajnom postupku (kolko ja znam). Jedina ti je mogućnost žaliti se onak bez veze zbog kupovanja vremena, a ni VPS nije više što je nekad bio (puž)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a pogotovo ne opravdanja u kojima spominješ uzvisine, nizbrdice i slične stvari.

 

naravno, a i sto je jos gore, ona spominje desno bocno zaustavljeni drugi automobil upravo zbog propustanja tog pjesaka.... da je taj pjeak napravio korak-dva vise, i da je na njega naletio automobil vozacice koja je u ovakvoj prometnoj situaciji vozila na nacin da nije mogla sigurno zaustaviti vozilo ispred pjesackog prijelaza 100% drzavnih odvjetnika bi u optuzni akt stavilo bezobzirno krsenje prometnih propisa i neizravnu namjeru, a 95% sudova isto i presudilo.

 

nikakvi argumenti vozača nisu do sada nikada uvaženi u bilo kojem prekršajnom postupku

 

niti u prekrsajnom niti u kaznenom... zna se sto je pjesacki prijelaz i kako se vozi u njegovoj blizini...

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija