Jump to content

Kupnja stana sa neplaćenim režijskim dugom


petar0602

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Molim Vas za pravni savjet.

 

 

Vlasnik stana koji planiram kupiti ima problema s neplaćenim dugom za vodu. Naime, dugo godina je imao stanare koji nisu plaćali vodu i s vremenom se skupio dug u iznosu od nekoliko desetaka tisuća kuna. Kada je vlasnik (nakon nekoliko godina neprovjeravanja stanja) otišao u tvrtku koja distribuira vodu on je priznao dug i potpisao da s slaže sa stanjem, te je dogovorio otplatu duga u mjesečnim obrocima. Nakon dvije plaćene rate vlasnik stana odbija platiti ostatak duga i traži zastaru te cijela stvar završava na sudu.

Budući da postoji mogućnost da on izgubi u sudskom procesu zanima me postoji li mogućnost da ja kao kupac ''naslijedim'' taj dug? Postoji li kakva mogućnost da distributer tužbom naknadno raskine naš kupoprodajni ugovor ili da napravi zabilježbu u vlasničkom listu stana kojeg bih ja u tom trenutku bio vlasnik?

 

Za sada u vlasničkom listu nije upisana nikakva zabilježba ili ovrha od strane distributera, ali je parnični postupak u tijeku.

Nadam se da sam bio jasan, unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovisi o ugovoru. možete pruzeti i patiti dug ali za taj iznos smanjite ugovorenu cijenu stana.

u ugovoru navest da je prodavatelj obvezan podmiriti sva dugovanja do predaje stana.

po zaključenju ugovora odmah traži upis vlasništva u gruntovnici.

porez prijaviti u roku do 30 dana.

sve obveze (struja,voda,plin,kom.naknada itd.)odmah prijaviti nadležnima i tražiti izmjenu obveznikaza plaćanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Prodavatelj odbija mogućnost da ja preuzmem dug i umanjimo otkupnu cijenu jer vjeruje da je u pravu i da će dobiti parnicu.

 

Ako pretpostavimo da prodavatelj izgubi parnicu i vjerovnik se pokuša naplatiti a to ne uspije jer prodavatelj nema nikakvih primanja ili neku drugu nekretninu postoji li opasnost da vjerovnik pokrene paulijansku tužbu zbog prikrate te na taj način poništi naš kupoprodajni ugovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija