Jump to content

Optuzni prijedlog potpisan od krivog policajca- pravna nelogicnost


Zaci

Preporučene objave

Osudjen sam zbog voznje pod utjecajem alkohola, sud je gotov i ostaje mi pravo na zalbu. Ukratko bio sam optuzen od strane jednog policajca da me vidio da sam upravljao vozilom a isti me je par minuta kasnije zatekao na parkingu disko kluba uz auto. Kako je doticni policajac zapovjednik postaje bilo mu je ispod casti alkotestirati me te je pozvao drugu patrolu koja je to napravila. Napuhao sam 1.67, zapisnik nisam htio potpisati jer nisam ulovljen u voznji vec na parkingu. Policajac koji me je vidio u navodnom prekrsaju nije nigdje sluzbeno naveden niti potpisan cak ni kao svjedok vec su potpisani samo policajci koji su dosli napraviti alkotest. Na sudu sam trazio suocenje te je sudac prvo zvao policajca koji je izvrsio alkotestiranje. Doticni je rekao da on nema saznanja da sam ja upravljao vozilom te napravio ikakav prekrsaj jer nije bio prisutan vec je dosao naknadno po zapovjedi. Isto je potvrdio i njegov kolega. Na sljedece rociste je dosao zapovjednik nakon cijeg sam svjedocenja da me vidio da upravljam vozilom te veceri i osudjen. Odlucio sam napisati zalbu te sam kod pregleda dokumenata sa sudjenja uocio jednu pravnu nelogicnost. Naime, prije samog sudjenja dobio sam na kucnu adresu optuzni prijedlog od strane PP u kojemu se opisuje prekrsaj voznje pod utjecajem alkohola te traze zakonske i novcane kazne. Ono sto me zbunjuje je da je na zadnjoj strani optuznog prijedloga pod stavkom " prekrsaj utvrdio " potpisan policajac ( uz broj znacke ) koji je na sudu izjavio da nema saznanja da sam ja pocinio ikakav prekrsaj jer nije bio prisutan vec je dosao naknadno samo izvrsiti alkotestiranje. Nije li takav optuzni prijedlog sam po sebi nevazeci i nistavan jer ga je pobio sam policajac koji ga je i potpisao svojom izjavom koja je zabiljezena na sudu? Ima li smisla da u zalbi uz druge stvari spomenem i tu nelogicnost te trazim ponistenje cijelog procesa i oslobadjanje od kazne? Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj zapovjednik koji te je vidio nije ovlašten da izvrši alkotestiranje pa je to učinila ophodnja.

Onaj drugi je napisao optužni na osnovu službene zabilješke zapovjednika koji ju je morao napisati da te je vidio da upravljaš vozilom a on je onda odradio ostalo i napisao papirologiju.

Uvijek se možeš žalit zbog bilo čega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj zapovjednik koji te je vidio nije ovlašten da izvrši alkotestiranje pa je to učinila ophodnja.

Onaj drugi je napisao optužni na osnovu službene zabilješke zapovjednika koji ju je morao napisati da te je vidio da upravljaš vozilom a on je onda odradio ostalo i napisao papirologiju.

Uvijek se možeš žalit zbog bilo čega.

Znaci ako nema sluzbene zabiljeske zapovjednika takav optuzni prijedlog je nevazeci?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije nevažeći. On je, kao svjedok kojeg si ti tražio, došao na sud i rekao svoje i to je to.

 

Što se tiče potpisivanja, nije ništa čudno da jedan policajac utvrdi prekršaj, a drugi potpiše optužni prijedlog. Tu se radi o unutarnjem ustroju policijske postaje, a kao što sivko kaže, u spisu je vidljiv slijed od utvrđivanja prekršaja do podnošenja optužnog prijedloga, na ovaj ili onaj način (izvješće, službena zabilješka i dr.).

 

Ukratko, to ti nije nikakva osnova za žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije nevažeći. On je, kao svjedok kojeg si ti tražio, došao na sud i rekao svoje i to je to.

 

Što se tiče potpisivanja, nije ništa čudno da jedan policajac utvrdi prekršaj, a drugi potpiše optužni prijedlog. Tu se radi o unutarnjem ustroju policijske postaje, a kao što sivko kaže, u spisu je vidljiv slijed od utvrđivanja prekršaja do podnošenja optužnog prijedloga, na ovaj ili onaj način (izvješće, službena zabilješka i dr.).

 

Ukratko, to ti nije nikakva osnova za žalbu.

Nisam nigdje ni napisao da je zapovjednik trebao sastaviti taj optuzni prijedlog, medjutim trebao je biti spomenut kao utvrditelj prekrsaja jer na tom prijedlogu na zadnjoj strani postoje opcije potpisa vise ljudi. Vjerojatno prometni policajac iz straha nije stavio ime zapovjednika na isti. Hvala na odgovorima, zalit cu se pa sta bude......
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija