Jump to content

darovni ugovor


milan61

Preporučene objave

poštovanje

 

trebam ovaj savjet :

 

12.12.1995. godine smo moj otac i ja napravili ugovor o darivanju nekretnine( stan ) i na ugovoru smo stavili da otac ima pravo na doživotno uživanje .

 

na katastru sam preneo na sebe tako da se vodi stan na meni 1/1

 

imam i vlasnički list na kojem piše da sam ja vlasnik i razmjer je 1/1 i da otac ima pravo služnosti do smrti .

 

prenio sam na sebe i sve režije tako da na ocu nije više ništa .

 

imam brata koji ne govori sa nama 3 godine i niti ne dolazi da vidi oca te je sada počeo govoriti da će tražiti kad otac umre svoj nužni dio i da će poništiti taj ugovor .

 

mene zanima pošto sam ja vlasnik stana već 20 godina da li brat može poništiti taj ugovor i tražiti svoj nužni dio .

 

 

ako može šta da napravim da do toga ne dođe

 

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brat ima pravo potraživati nužni dio, ali isključivo ukoliko iz ostatka ostavine ne bi bio namiren barem u visini svog nužnog dijela.

 

Zaštita od toga je praktički nemoguća. Jedino što bi došlo u obzir jeste da otac isključi brata iz nasljedstva, ali za to mora postojati opravdan razlog i poštivana procedura. Vidite čl. 85-87. Zakona o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija